12 kwietnia w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe. Kierowane były dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z naszego powiatu. Udział w nich wzięło ponad 40 gości, którzy obserwowali lekcję z udziałem uczniów klasy 2a. Zajęcia pod kierunkiem pani metodyk Kaliny Stefaniak przeprowadziła pani Anna Kwaśny.
Głównym tematem zajęć były historyjki obrazkowe. Uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością w układaniu ciekawych opowiadań na podstawie obrazków, a także mieli okazję stworzyć własne historyjki obrazkowe do podanego tytułu. Zajęcia zakończyła praca przy tablicy interaktywnej, gdzie dzieci układały historyjkę we właściwej kolejności zdarzeń, a następnie ją opowiadały.
Lekcja pokazowa dostarczyła obserwatorom wielu pomysłów na wykorzystanie w pracy z dziećmi niedocenianych w dzisiejszych czasach, a tak ważnych i kształcących metod jakimi są historyjki obrazkowe.
Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu.
W dniu 4 maja 2016 roku udaliśmy się Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strumieniu, aby uczestniczyć w prelekcji na temat „Książka - mój przyjaciel”. Chłopcy z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki pań bibliotekarek na temat powstawania i budowy książki. Uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami książek, z zaciekawieniem je oglądali a uśmiech na ich buziach wywołała bajka obejrzana na koniec spotkania o tym jak Koziołek Matołek poszukiwał Pacanowa.
Elżbieta Macura
Zajęcia integracyjne w klasach specjalnych
W kwietniu przyjechali do nas goście z Pawłowic. Nasi goście z klas II gimnazjum wnieśli w nasze serca wiele radości. Po wzajemnym przedstawieniu się rozpoczęły się wspólne zajęcia. Wesołe, starsze koleżanki i koledzy od samego początku przełamali pierwsze lody.
Co razem wykonaliśmy?
Uczniowie klas specjalnych na wystawie.
W kwietniu mieliśmy okazję do obejrzenia wystawy Szczepana Blobla – ucznia Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Nasi uczniowie byli zachwyceni pracami Szczepana, które wszystkie były wykonane z tektury.
Elżbieta Macura
W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Apel z tej okazji przygotowały klasy: II D, IVB i VIB wraz z opiekunami: p. Magdą Malinowską - Pudło i p. Lucyną Hawerland - Głubczyk.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia, za które dziękujemy p. Magdzie Malinowskiej - Pudło.
Za nami kolejna 5 runda zawodów. W zawodach udział wzięło 83 zawodników z 11 szkół. Przed nami jeszcze ostatnia - 6 runda zawodów, która zostanie rozegrana 11 maja, a potem po 2 tygodniowej przerwie - 25 maja - Finał Miejski.
B. Milanowska
W czwartek 22 kwietnia odbyła się ciekawa pogadanka w gabinecie pielęgniarki szkolnej w ramach programu „Żywienie na wagę zdrowia”. Pani pielęgniarka podkreślała, że jest ważne nie tylko co jemy, ale czy mamy czyste dłonie podczas przygotowywania i spożywania posiłku. Pokazała uczennicom prawidłową technikę mycia rąk i opowiedziała o chorobach, które przenoszone są przez brudne ręce.
E. Macura
W piątek, 22 kwietnia do naszej szkoły przyjechał p. Maciej Pilecki – tłumacz języka migowego z Bielska-Białej. Spotkanie z gościem odbyło się w dwóch grupach. Podczas pierwszego spotkania prelekcji wysłuchali uczniowie klas młodszych a drugą grupę stanowili uczniowie klas starszych. Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jakie trudności napotykają osoby niesłyszące w dzisiejszym świecie. Gość pokazał niektóre znaki języka migowego a uczniowie próbowali swoich sił w naśladowaniu pokazywanych gestów. Pan Pilecki zachęcał do poznawania języka migowego, gdyż w ten sposób można porozumiewać się z osobą, która nie słyszy a tym samym jej pomagać.
E. Macura
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. Za djęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej- Pudło i p. E. Macura.
Dnia 28 kwietnia w Drogomyślu odbył się Gminny Rambit Sportowo - Wiedzowy pod hasłem "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH". Cały Turniej dotyczył wiedzy o zdrowiu, zdrowym odżywianiu oraz zdrowym stylu życia, przeplatana różnymi konkurencjami sportowymi oraz Burzą mózgów. Uczniowie naszej szkoły w składzie
Klaudia Piekarczyk, Martyna Rzyman, Dagmara Nowak, Kamila Dziędziel oraz Nikola Kosmala spisali się bardzo dobrze.
T. Pawiński