• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

POMAGAMY - DOŁĄCZ DO NAS

 ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ SZLACHETNEJ PACZKI

Wszystkich, którzy zechcą wraz z nami wziąć udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki prosimy o zapoznanie się z historią pani Jadwigi, której chcemy pomóc. Wystarczy niewiele, by zdziałać cuda na święta.

Pani Jadwiga (66 l.) od 10 lat żyje samotnie po śmierci małżonka. Ma córkę, która po studiach wyemigrowała za granicę i tam też założyła rodzinę, ale wspiera matkę  i odwiedza ją kilka razy do roku w miarę możliwości finansowych.

Pani Jadwiga miała bardzo szczęśliwe życie, kochającego męża, razem wychowywali córkę. Pracowała jako ekspedientka  w sklepie. Po śmierci męża wspierała córkę na studiach i do teraz, sama utrzymuje dom rodzinny. Jest bardzo otwarta na ludzi, jednak przez warunki lokalizacyjne (mieszka w dość odległym i nieprzystępnym miejscu) oraz podeszły wiek czuje się nieco osamotniona.

 Miesięczna suma przychodów Pani Jadwigi wynosi 1100 zł. Po odliczeniu rachunków jej rzeczywisty dochód wynosi 321 zł na miesiąc.

 Córka i wnuczka Pani Jadwigi są jej ogromną dumą i szczęściem. Obecnie Pani Jadwiga jest na emeryturze, choć jej życie jest bardzo aktywne. Posiada gospodarstwo (kury, owce), piecze ciasta dla sąsiadów, oraz uprawia spory ogródek i sad. Mimo uporczywych problemów zdrowotnych (cukrzyca, arytmia serca, problemy ze stawami) twierdzi, że te czynności ją "odmładzają" 

i podnoszą na duchu. To osoba pełna ciepła i dobroci, ma ogromne serce do zwierząt oraz uwielbia dzieci. Na spotkaniach Pani Jadwiga zawsze miała upieczone łakocie, była ogromnie wdzięczna 

za samą obecność i nasze przybycie. Nie pragnęła niczego więcej, co świadczy o jej skromności. Pani Jadwiga nas po prostu urzekła, potrafiliśmy godzinami rozmawiać i śmiać się mimo ogromnej różnicy wieku. Pani Jadzia wyznała, że jej jedynym, największym marzeniem jest podróż 

do Watykanu. Wśród największych potrzeb Pani Jadwiga wymienia opał na zimę, gdyż jego kupno przekracza jej budżet, a na zimę jest to niezbędny wydatek. Drugą potrzebą jest parowar, 

ze względu na chorobę Pani Jadwigi, to urządzenie bardzo ułatwiłoby jej przygotowywanie odpowiednich posiłków. Ostatnią potrzebą jest mikser, który jest wydatkiem ponad możliwości finansowe Pani Jadwigi, a bardzo ułatwiłby jej przygotowywanie wypieków.

 

POTRZEBY RODZINY:

 

Opał -  przekracza budżet, a na zimę jest to niezbędny wydatek, w szczególności, że dom jest duży. 

 

Parowar - Pani Jadwiga choruje na cukrzycę, taki sprzęt bardzo ułatwiłby jej przygotowywanie odpowiednich i zdrowych posiłków. 

 

Mikser - jako, że Pani Jadwiga piecze dla sąsiadów i znajomych, mikser bardzo ułatwiłby jej pracę, ponieważ wszystko miesza ręcznie.

 

Żywność trwała:  cukier, cukier puder, olej, mąka, owoce i warzywa w puszce, budyń, kisiel, cukier wanilinowy, proszek do pieczenia,

 

Inne produkty żywnościowe: bakalie ( kokos, mak, rodzynki, orzechy), czekolada mleczna i gorzka, posypki i ozdoby do ciast, 

 

Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyn do płukania, płyny czyszczące, ściereczki, gąbki do czyszczenia,

 

Wyposażenie mieszkania: ręczniki, ścierki do naczyń,

 

Brakujące sprzęty: mikser - Pani Jadwiga piecze, na święta sąsiedzi zamawiają u niej ciastka, ciasta więc mikser bardzo by się przydał, bo wszystko miesza ręcznie, garnki, parowar - Pani Jadwiga nie może jeść smażonych, ani tłustych potraw (dieta po operacji 

i nadciśnienie), forma do wypiekania ciast, tortownica, przyrządy do ozdabiania ciast,

 

Specjalne upominki:  książka kucharska

 

Inne potrzeby: opał na zimę, wykupienie recepty.

 

 

POTRZEBNE RZECZY NALEŻY SKŁADAĆ W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH 

W BUDYNKACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STRUMIENIU

 PRZY UL. MŁYŃSKIEJ 8 ORAZ PRZY UL. 1 MAJA 38

 

ZBIÓRKA POTRWA DO 6 GRUDNIA 2018 R.

 

 

Magdalena Bojda

szkolny koordynator akcji

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour