Artykuły

Warsztaty Szkolnego Koła Caritas

Kategoria: wiadomości
Opublikowano: środa, 17, kwiecień 2019 13:00
Administrator
Odsłony: 671

28 marca  w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów działających i dla tych, którzy chcieliby włączyć się w działalność Szkolnego Koła Caritas. Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „ Wolontariusz potrzebny od zaraz” zrealizowany przez Fundację Caritas Diecezji Bielsko – Żywieckiej. Poprowadziła je pani Monika Pendolska z Centrum Wolontariatu w Bielsku-Białej. Pani Monika jest profesjonalnym koordynatorem z długoletnim doświadczeniem m.in. w bielskim Teatrze Grodzkim. W trakcie trwających 6 godzin zajęć, uczestnicy mieli czas, by wzajemnie się poznać, ustalić jakimi cechami powinien charakteryzować się wolontariusz, dowiedzieć się gdzie może działać, a gdzie nie powinien. Wypracowali także samodzielnie regulamin i kodeks etyczny naszego koła Caritas. A wszystko to w atmosferze dobrej zabawy, z dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Na koniec wszyscy zgodnie orzekli, że był to fajnie i owocnie spędzony czas.

W ramach warsztatu zrealizowano 8 godzin dydaktycznych o tematyce:
1. Prawa i obowiązki wolontariusza.
2. O motywacji: dlaczego warto działać wolontarystycznie?
3. Kodeks etyczny wolontariusza.
4.  Jak zorganizować akcję wolontariacką?

A wszystko wyglądało tak: