• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Artykuły

Rajd Górski na Stożek

Stożek zdobyty!

29 września 2012 roku wyruszyliśmy na kolejny rajd jesienny, tym razem naszym celem był szczyt Stożka.

Spotkaliśmy się rankiem zorganizowaną grupą pod szkołą, by w dobrych humorach udać się do Wisły a stamtąd do Doliny Łabajowej. Pogoda dopisywała, więc dziarsko i równym krokiem ruszyliśmy na szczyt. Nikt nie przypuszczał, że podejście będzie aż tak strome!

Czytaj więcej: Rajd Górski na Stożek

Nagroda dla chóru szkolnego

W czwartek (28.09) chór szkolny Canzonetta i Pan Krzysztof Wójtowicz odebrali z rąk starosty cieszyńskiego Jerzego Nogowczyka Nagrodę Powiatu Cieszyńskiego w Dziedzinie Kultury im. Leopolda Jana Szersznika w kategorii Twórczości Artystycznej.

Dziękuję wnioskodawcom, dziękuję wysokiej kapitule, że wśród tak licznych nominacji jednak zdecydowali się wybrać nas w tym roku - mówił podczas odbierania nagrody Krzysztof Wójtowicz, który dyrygował Canzonettą od 1971 r., - Ziemi cieszyńska nas wychowała i wykształciła. Teraz jesteśmy tej naszej ziemi coś winni i to robimy - dodał Krzysztof Wójtowicz.

Żródło: www.parafia.strumień.com


II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

"Dla każdego, jak marzenie,
jest przez zero (0) liczb mnożenie!
Zawsze wynik masz gotowy -
zero - no i kłopot z głowy!"


"Edukacja-Zabawa-Integracja" to hasło tegorocznej akcji edukacyjnej II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w której Nasza Szkoła wzięła udział jako Organizator Lokalny. 28 września 2012 r. uczniowie klas IV - VI mogli przystąpić do egzaminu o tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia". Egzamin składał się z pięciu zadań opierających się na tabliczce mnożenia w zakresie do 100. Do egzaminu przystąpiły 84. osoby. Wszystkie osoby, które uzyskały certyfikat eksperta tabliczki mnożenia zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach na stronie www.wmtday.org

S. Sobkowicz

Czytaj więcej: II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Mini Piłka Nożna

W piątek (28.09) na boisku przy Gimnazjum w Strumieniu rozegrano miejsko-gminny turniej w mini piłce nożnej. W turnieju zagrały drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy. Nasi piłkarze odnieśli ogromny sukces, zajęli I miejsce i awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia!

Gratulujemy!!!!

Poniżej przedstawiamy skład zwycięskiej drużyny oraz zestawienie meczów i bramek.

Czytaj więcej: Mini Piłka Nożna

Czwartki LA część II

Pogoda nie rozpieszczała młodych lekkoatletów podczas 2-rundy Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się 27.09.2012 r. na stadionie miejskim SOSiR w Skoczowie. Siąpiący co chwilę deszcz powodował, że podłoże bieżni i rzutni a zwłaszcza skoczni było bardzo śliskie co nie sprzyjało zdobywaniu życiowych wyników. Jednak kilka wartościowych rezultatów udało się osiągnąć.

Dziękujemy pani Magdalenie Malinowskiej-Pudło, Teresie Owsiak, panu Jackowi Jagieła,Mariuszowi Herman, Robertowi Młynarczykowi za umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Czytaj więcej: Czwartki LA część II

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour