• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 33 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Internetowe dylematy - warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas V - 15 września 2017 r.

Jak być bezpiecznym w przestrzeni internetowej, jak nie dać się zmanipulować i oszukać, jak unikać sytuacji ryzykownych podczas korzystania z internetu? Co to jest cybeprzemoc i cyberprzestępczość i jak się przed nimi chronić?

Na te pytania  udzielał piątoklasistom odpowiedzi znany profilaktyk Ireneusz Brachaczek. Warsztaty  zorganizowano w ramach planowych działań zawartych w Szkolnym Programie Profilaktyczno-Wychowawczym Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Są one cennym uzupełnieniem  codziennej, systematycznej  pracy wychowawczej z uczniami.

pedagog szkolny, mgr Małgorzata Orawska

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour