• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wrzesień w klasach specjalnych

    Wrzesień w klasach specjalnych Szkoły Podstawowej w Strumieniu minął bardzo szybko. Był pełen atrakcji i wrażeń. 4 września chłopaki z Domu Pomocy w Strumieniu wrócili w mury Szkoły. Powitań pełnego uścisków i wzruszeń nie było końca.

Utworzone zostały 3 klasy: klasa 4e do której należą: Kamil Tomczyk, Mateusz Rzeszut, Emanuel Szczepaniak oraz Łukasz Domagała; klasa 5d w składzie: Emanuel Babiec, Patryk Frątczak, Kacper Syzdół, Marcel Zabłocki, Adam Basik oraz klasa 6 c i najstarsze chłopaki: Adrian Ligocki, Wojciech Oczoś, Adam Kaźmierczak, Seweryn Woźniak oraz Błażej Mikielewicz.

 

    Od pierwszego dnia chłopcy wiedzieli dokąd wrócili i co będzie ich czekało przez najbliższe miesiące: nauka nowych oraz doskonalenie wcześniej poznanych umiejętności i przede wszystkim dobra zabawa.

 Razem z nadejściem jesieni, wybraliśmy się wszyscy na spacer, aby poznać kolory i dary tej pory roku. Zbieraliśmy kasztany, żołędzie i piękne, kolorowe liście. Świeże powietrze, słońce na niebie i odrobina ruchu bardzo dobrze wpłynęły na samopoczucia uczestników, po kilku tygodniach deszczowych dni ;)

    Za nami jest już także spotkanie w bibliotece, gdzie chłopaki wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez panią Izabelę Mijal. Z zaciekawieniem słuchali opowiadanej historii, przy której musieli wykazać się nie lada ekspresją ruchową oraz stworzyli kolorowe, jesienne drzewa używając do tego farb i…patyczków do uszu. Wyszło pięknie!
    Wrzesień nie obył się również bez upieczenia czegoś pysznego…a mianowicie szarlotki! Chłopcy wykazali się umiejętnościami kulinarnymi. Część osób była odpowiedzialna za przygotowanie jabłek, natomiast część za mieszanie składników i wyrabianie ciasta. Gdy wszystko już było gotowe, ciasto trafiło do piekarnika. Zapach przyciągnął nawet największych łasuchów „z góry”. Wszyscy zajadali się tak, że aż miło było patrzeć.
    30 września przypada oczywiście Dzień Chłopaka. Naszych chłopców również nie ominęła zabawa. Były konkursy, wyścigi rzędów na krowach, jazda hulajnogą na czas, rozbijanie piniaty i wiele innych atrakcji. Okazało się, że mamy w swoim gronie zarówno niesamowitych tancerzy jak i dj’ów.
    Już wkrótce więcej o nas… Pozdrawiamy!

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour