• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konkurs unijny

W piątek 24 listopada w auli naszej szkoły odbyła się czwarta edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i Śląsku Cieszyńskim „ Z tradycją do Europy”. Jest to konkurs drużynowy , w którym biorą udział uczniowie Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych z całej naszej gminy.

 

 

Uczniowie Szkół Podstawowych rywalizowali w następujących dyscyplinach:
 - wystawka przedstawiająca  pamiątki i ciekawostki z wybranego kraju Unii Europejskiej
- konkurs wiedzy o Unii europejskiej
- przedstawienie postaci z bajki z wybranego kraju UE
-  quiz wiedzy o Śląsku Cieszyńskim, oraz przedstawienie w formie płaskiej atrakcji Śląska Cieszyńskiego
Uczniowie Oddziałów Gimnazjalnych zamiast postaci z bajki przygotowali krótki film przedstawiający legendę związaną z wybranym krajem UE, oraz atrakcję Śląska Cieszyńskiego w formie przestrzennej, a także brali udział w konkursie wiedzy o UE , quizie o Śląsku Cieszyńskim oraz przygotowywali wystawkę o wybranym kraju Unii.
Zmagania uczniów były oceniane przez jury , które tworzyli: pani Sylwia Cieślar – Przewodnicząca Sejmiku Śląskiego , ks. prałat Oskar Kuśka, pani Anna Pońc, pani Henryka Brańczyk, pani Krystyna Płaza, oraz reprezentująca Urząd Gminy pani Ewa Kuboszek – Owsiany.
Wszystkie drużyny były doskonale przygotowane , a rywalizacja bardzo zacięta , o czym świadczą wyniki. W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zajęła drużyna ze Strumienia zdobywając  99,5 pkt, II miejsce zajęły ex aequo drużyny z Drogomyśla i Pruchnej zdobywając 98,5 pkt, III miejsce zajęła drużyna z Zabłocia zdobywając 87,5 pkt. W kategorii Gimnazjów I miejsce zajęła drużyna z Drogomyśla zdobywając 102 pkt, II miejsce zajęły ex aequo drużyny z Pruchnej i Strumienia zdobywając 99,5 pkt. Drużynom biorącym udział w konkursie SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour