• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Srebro dla Canzonetty!

W dniach 8 – 10 grudnia chór szkolny Canzonetta uczestniczył w zmaganiach konkursowych w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Krakowie.   Konkurs odbywał się w kościele św. Piotra i Pawła, a wzięło w nim udział 15 zespołów min. z Węgier, Rosji, Estonii, Łotwy, Ukrainy i Irlandii, które rywalizowały w czterech kategoriach.

 

 

Wieczorem, tego samego dnia, wszyscy uczestnicy konkursu spotkali się na wspólnym koncercie w Bazylice Mariackiej. Najbardziej oczekiwanym punktem festiwalu był koncert finałowy, który miał miejsce 10 grudnia w kościele św. Katarzyny na krakowskim Kazimierzu. Pięknie zaaranżowane światłem gotyckie wnętrza, współgrały z mistycznym charakterem pieśni bożonarodzeniowych wykonywanych przez wszystkie zespoły. Gala zakończyła się ogłoszeniem werdyktu, który dla naszych strumieńskich chórzystów okazał się wspaniałym ukoronowaniem wielu tygodni ciężkiej pracy.
W tym miejscu chcemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie wielu ludziom dobrej woli, dzięki którym nasz wyjazd był możliwy. Przede wszystkim dziękujemy Pani Burmistrz Annie Grygierek, firmom: WESOB, TEKLA KOTŁY, NADLEŚNICTWO USTROŃ oraz STRUMET.
Z muzycznym pozdrowieniem!
Chór szkolny CANZONETTA wraz z opiekunami

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour