• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Czy technika jest ciekawa – warsztaty zawodoznawcze w ZST w Cieszynie

W poniedziałek 18 grudnia Zespół Szkół Technicznych w Cieszynie przygotował ciekawe warsztaty dla zainteresowanych gimnazjalistów pt. TECHNIKA JEST CIEKAWA. Grupa naszych uczniów klas III wzięła udział w zajęciach prowadzonych w pracowniach: energii odnawialnej, mechatronicznej, mechanicznej, ekoelektrycznej, pojazdów samochodowych i fryzjerskiej. Uczniowie mieli okazję poznać wyposażenie  poszczególnych pracowni, spróbować wykorzystać modele wykonane przez uczniów szkoły technicznej. Pokazali nam między innymi schemat wykorzystania korektorów słonecznych w praktyce, sposób działania drukarki 3D, współczesne trendy w mechatronice oraz fryzjerstwie.

Mogliśmy wypróbować maszynę do zgniatania puszek, pokierować pojazdem korzystając z własnego głosu oraz wypróbować krzesło elektryczne w „ekoelektycznym domu strachów”.

Dziewczyny na zajęciach w pracowni fryzjerskiej poznawały tajniki strzyżenia i pielęgnacji włosów. Mogły uzyskać poradę jak poprawić wizerunek twarzy, dobrać rodzaj fryzury i koloryzacji włosów, do własnego typu urody.

Warsztaty przygotowane i prowadzone były przez uczniów szkoły technicznej, nierzadko absolwentów naszego gimnazjum oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych poszczególnymi kierunkami. Technika może być bardzo ciekawa.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour