• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Pieczenie świątecznych pierniczków

Na zajęciach w klasie 1a w poniedziałek 18 grudnia pachniało świętami. Piekliśmy pierniczki! Podzieleni na dwie grupy przygotowywaliśmy ciasto według przepisu czytanego przez naszą panią( odmierz, wsyp, wymieszaj itp.). Następnie każdy otrzymał kawałek surowego ciasta i zaczęło się wałkowanie, wybijanie foremkami wzorów, układanie na blaszkach.

 A co z pieczeniem? Pomogły nam mamy Łukasza i Leny- dwie panie Moniki. W tym dniu zostały "młodszymi piecowymi" i ciasteczka się upiekły doskonale.
Kolejny etap naszej pracy to ozdabianie lukrem, kolorowymi cukierkami, czekoladowymi gwiazdkami... Podjadaniu nie było końca, "efekty " znikały na bieżąco, tylko niektóre pierniczki udało się zachować do uwiecznienia na zdjęciu:)  Dziękujemy mamusiom za pomoc. Życzymy Spokojnych, Rodzinnych Świąt.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour