• Slajd 01

   


  Szkoła liczy 30 oddziały w tym klasy specjalne i klasy gimnazjalne. Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja. Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka do fabryki bombek

 

4 i 5 grudnia 2017 roku uczniowie klas III udali się na wycieczkę do Krakowa oraz fabryki bombek w Bęble. Gdy dojechaliśmy na miejsce udaliśmy się na spacer po Krakowie, który rozpoczęliśmy od wizyty u smoka wawelskiego.

 

Następnie przeszliśmy na Wawel, a z Wawelu w kierunku rynku, gdzie obejrzeliśmy Sukiennice, Kościół Mariacki i wysłuchaliśmy słynnego hejnału. Nie zabrakło też okazji do zakupienia pamiątek. Po posiłku udaliśmy się do autokaru, aby  wyruszyć do Bębła.

Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja bombek odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych.

Podczas warsztatów plastycznych, dzieci mogły własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową, co okazało się największą atrakcją wycieczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour