• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym

6 kwietnia reprezentanci klas V naszej szkoły, Paweł Dziwoki i Mateusz Blinda, wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym Śladami Odyseusza organizowanym przez Szkołę Podstawową w Drogomyślu.
Celem konkursu było budzenie i rozwijanie zainteresowań kulturą antyczną oraz wykazanie się znajomością treści mitu o wojnie trojańskiej i podróżach Odyseusza. Zakres tematyczny obejmował fragmenty dotyczące wydarzeń opisanych w Iliadzie i Odysei, związki frazeologiczne z powyższymi mitami oraz znajomość dzieł malarstwa i rzeźb ilustrujących podane mity.
Chłopcy z naszej szkoły wykazali się obszerną wiedzą oraz umiejętnością współpracy w parze a także refleksem, udzielając odpowiedzi na trudne pytania. Pokonali piątoklasistów -  uczestników konkursu z innych szkół naszej gminy i zajęli I miejsce. Gratulujemy zwycięstwa!
Katarzyna Pająk, Lucyna Hawerland - Głubczyk

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour