• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka do kopalni Guido

8 i 9 maja uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Kopalni Guido w Zabrzu. Dzięki autentycznej szoli w kilkadziesiąt sekund znaleźliśmy się wpierw na poziomie wydobywczym 170 m - gdzie usłyszeliśmy od przewodnika o trudach pracy w kopalni z początku XX wieku, zajrzeliśmy do oryginalnie zachowanych stajni końskich, a dzięki projekcji filmu na ścianie dowiedzieliśmy się o zagrożeniach jakie czyhają na górników pod ziemią.

Przed zjazdem na poziom 320 zobaczyliśmy kaplicę świętej Barbary - patronki górników. Na niższym poziomie dowiedzieliśmy się jak rozwinęła się technika górnicza od końca lat XIX. Chodząc labiryntami górniczych wyrobisk mogliśmy podziwiać wielkie maszyny, a także ich pracę. Atrakcją oprócz bardzo emocjonalnego zjazdu i wjazdu windą był przejazd elektryczną podwieszaną kolejką. Po niemal trzygodzinnym zwiedzaniu odpoczęliśmy w najgłębiej w Europie położonym pubie, gdzie mogliśmy się posilić. Następnie udaliśmy się do Parku 12C, który jest częścią kompleksu Sztolni Królowa Luiza.

Galeria zdjęć

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour