• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Niemiecki na słodko

6 czerwca br. w naszej szkole odbyła się degustacja specjałów kuchni krajów niemieckiego obszaru językowego. Podczas przerw między lekcjami, każdy kto tylko miał ochotę na coś słodkiego mógł skosztować niemieckich, austriackich oraz szwajcarskich pysznych wypieków wykonanych przez naszych uczniów. 

Największym zainteresowaniem cieszyło się niemieckie ciasto cebulowe Zwiebelkuchen (jedyne, nie na słodko), a także ciasto drożdżowe Bienenstich, austriacka szarlotka Apfelstrudel, rogaliki waniliowe Vanilliehörnchen, szwajcarskie ciasto czekoladowe Schokoladenkuchen oraz kruche, maślane ciasteczka Spitzbuben.

W projekt zaangażowanych było 28 uczniów z II oraz III klas gimnazjalnych, którzy zostali podzieleni na małe grupy. Zadaniem każdej z nich było przetłumaczenie przepisu z języka niemieckiego na język polski oraz wykonanie plakatu. Każda grupa upiekła swoje ciasto, czy też ciasteczka w domu, a następnie pod okiem nauczyciela języka niemieckiego przygotowali szkolną degustację.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour