• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


W naszej szkole potrafią mówić gwarą!

17 maja w sali widowiskowej MGOK  w Strumieniu zorganizowano X Gminny Konkurs Gwarowy Rzóndzymy po naszymu. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przedstawić utwory nawiązujące do tradycji i  zwyczajów naszego terenu, głównym celem zaś było propagowanie piękna poezji i prozy Śląska Cieszyńskiego. 

 

W konkursie udział wzięły Dorota Herda, Natasza Rauer i Lena Dybczyńska. Występ dziewczynek bardzo spodobał się widowni oraz komisji oceniającej, która doceniła  ich starania. W kategorii uczniów klas starszych Natasza Rauer zajęła I miejsce , Lena Dybczyńska znalazła się na  II pozycji. Serdeczne gratulacje!

Uczennice przygotowały: Katarzyna Pająk, Lucyna Hawerland - Głubczyk

 
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour