• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Sznupek odwiedził pierwszoklasistów

Pod koniec maja uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu uczestniczyli w lekcjach wychowania komunikacyjnego. Zajęcia prowadził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KP w Cieszynie – aspirant Grzegorz Handzel. Tematem spotkania była: "Bezpieczna droga do szkoły i domu". Pierwszoklasiści uczyli się  prawidłowego przechodzenia  przez "zebrę" w towarzystwie słynnej policyjnej maskotki – Sznupka oraz poznali najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze.

Policjant zachęcał do ostrożności, noszenia elementów odblaskowych na plecakach, tornistrach, ubraniu. Na koniec każde dziecko otrzymało z łap Sznupka kolorowy gadżet odblaskowy, a kto  zapragnął,  mógł także przytulić się do policyjnej maskotki.

 

Pedagog szkolny mgr Małgorzata Orawska

Galeria zdjęć

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour