• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Bracia na podium

W dniach 15-17 czerwca 2018r na Stadionie AZS Łódź odbyły się finały XXIV Ogólnopolskiej Edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych, które rozpoczęły się już 13.09.2017 r. a prowadzone były na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach VII  Skoczowskich Czwartków LA, rozegrany został Finał Miejski, który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim. Do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego udała się kilkunastoosobowa  osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów. Skoczów znalazł się w gronie ponad 80 miast, które takie zawody przeprowadziły a sam finał w Łodzi zgromadził na starcie około 2tys zawodników. W tym gronie trzech reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu  zasługuje na szczególne wyróżnienie. Są to Sebastian Libura (aktualnie brązowy medalista Mistrzostw Śląska Dzieci), Jakub Libura i Lena Dybczyńska (w eliminacjach rzutu piłeczką palantową uzyskała odległość  20m) .

Pierwszego dnia, po pięknym biegu eliminacyjnym  faworyci w biegu na 60m bracia Libura zakwalifikowali się do półfinału Sebastian z czasem 7,78 Kuba z czasem 8,02. W półfinale  uzyskali czasy  7,84 – Sebastian  oraz 8,04 - Jakub co dało im awans do finału  czyli najlepszej ósemki. W niedzielę odbyły się finały, gdzie emocje sięgnęły zenitu faworyci w biegu na 60m nie zawiedli i „wbiegli” na podium Sebastian z czasem 7,84 zajął 2 miejsce (do pierwszego miejsca zabrakło mu 0,01 sekundy) zaś Kuba z czasem 7,98 zajął 3 miejsce. Finaliści otrzymali pamiątkowy dyplom oraz puchar.   Przypomnijmy, iż to jest już to kolejny finał Czwartków La, w którym uczniowie Szkoły Podstawowej w Strumieniu osiągają sukcesy. W 2015r. Kamil Wilczyński zdobył 3 miejsce w skoku w dal w finale (aktualny Wicemistrz Śląska w skoku w dal, brązowy medalista Mistrzostw Śląska w biegu na 100m oraz brązowy medalista  Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 100m). W 2017r. Jakub Libura zajął 1 miejsce w biegu na 60m w finale Czwartków (reprezentował Polskę w finale Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu gdzie zajął 4 miejsce).  Sebastian, Jakub i Lena dostarczyli nam wielu pozytywnych wrażeń i emocji  za co im bardzo dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju talentu sportowego a wszystkich młodych miłośników lekkiejatletyki zapraszamy do udziału w Czwartkach La od września.

Barbara Milanowska

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour