• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Muzyka na 6 strunach

24.września w klasach specjalnych nauczyciele przygotowali lekcję otwartą, pt.:Muzyka na 6 strunach.Przybyli opiekunowie wraz z absolwentami dawnego gimnazjum z DPS w Strumieniu, klasa 8c z nauczycielem oraz trzy klasy zespołów specjalnych. Celem lekcji było poznanie grupy instrumentów strunowych, w tym szczegółowo strunowych szarpanych - gitary. Ważnym również celem tej lekcji była integracja wszystkich uczniów oraz opiekunów, a także nauczycieli. Treści w sposób innowacyjny zostały przekazane a cele osiągnięte. Już zapowiadamy kolejną lekcję otwartą,pt.:Muzyka na 4 strunach.

Dorota Stryczek

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour