• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klasy IIIa

5 grudnia klasa 3 A SP pojechała na wycieczkę do Krakowa. W czasie spaceru po mieście uczniowie zobaczyli rzeźbę Smoka Wawelskiego, Wawel z katedrą i dziedzińcem. Przewodnik zapoznał dzieci z niektórymi faktami dotyczącymi historii miasta, opowiedział legendy związane z Krakowem. Następnie dzieci udały się na Rynek Główny. Tu, w ramach targu bożonarodzeniowego, odbywającego się tradycyjnie wokół Sukiennic, uczniowie mogli podziwiać stragany świąteczne, na których kupcy oferowali swoje wyroby. Najważniejszym punktem wyjazdu była wizyta w Manufakturze Bombek w miejscowości Bębło.

Uczniowie poznali  sposób w jaki wytwarzane są bańki choinkowe. Każde dziecko uczestniczyło również w warsztatach organizowanych przez manufakturę. Powrót do Strumienia odbył się w późnych godzinach popołudniowych. Uczestnicy wyjazdu wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Każdy mógł pochwalić się w domu pomalowaną przez siebie bańką a także rozdać najbliższym zakupione prezenty.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour