• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Nasza szkoła rozwija talenty i integruje uczniów

Realizując innowację "Trening umiejętnosci społecznych w dążeniu do poprawy funkcjonowania społecznego, komunikacyjnego i integracyjnego" uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych spotykają się z uczniami klasy Va. Na zajęciach poruszamy różne tematy,  podejmujemy integracyjne dzialania. Najbardzej jednak teraz skupiamy się nad tym, aby  każdy z uczestników czuł się swobodnie i mógł rozwijać swoje mocne strony, talenty.

Nadszedł czas intensywnych przygotowań do finału "XIX Przegladu Pieśni Patriotycznej w Biesku-Białej". Grupa integracyjna "Odważni" wraz z pozostałymi uczestnikami innowacji spotykają się w kazdy poniedziałek i środę na zajęciach. "Odważni" przygotowują się do reprezentowania naszej szkoły w województwie. Intensywnie wobec tego pracujemy nad emisją głosu, interpretujemy pieśni, odgrywamy role, trenujemy ruch sceniczny, rozmawiamy, śmiejemy się, uczymy się razem współpracować, obsługujemy sprzęt nagłaśniający, wchodzimy w rolę widza w teatrze, słuchamy, uczymy się razem nowych rzeczy.

Poprzez tego typu zajęcia uczniowie zdecydowanie czują się bardziej spełnieni i dowartościowani.  Potrafią odnaleźć się w swojej roli i szerzej "rozwinąć skrzydła". Umieją współpracować i wzajemnie sobie pomagać.

Dorota Stryczek

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour