• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców oraz Uczniów klas II i III

9  marca 2019 r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców oraz Uczniów klas II i  III o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły, który w zeszłym roku zdobyła klasa „c”. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play.

Galeria zdjęć

Turniej uroczyście otworzyła organizatorka, pani Barbara Milanowska. Po prezentacji drużyn z klas 2a, 2b, 2c, 3a, nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice klasy 5. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami:

•Bieg wahadłowy z pałeczką

•Skoczek

•Kręciołek

•Gorące krzesło

•Wyścig z przeszkodami

Po zakończonej rywalizacji dzieci, a później rodzice, rozpoczęli swoje zmagania w piłkę nożną. Sędzią głównym był pan Adam Kuśka, sędzią pomocniczym pani Barbara Milanowska. Drużyny rozegrały 8-minutowe mecze (dzieci systemem każdy z każdym, rodzice systemem pucharowym).

 Po zsumowaniu punktów z wyścigu rzędów oraz meczów okazało się, że Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły obronili zeszłoroczni zwycięzcy, czyli klasa 2 c. Turniej podsumowała pani dyrektor Beata Greń, która pogratulowała udanej zabawy oraz wręczyła medale, a także puchar. 

 

W sobotnie popołudnie do hali sportowej licznie przybyli nie tylko zawodnicy wraz ze swoimi dziećmi. Na widowni zasiadły całe rodziny, znajomi. Wszyscy oglądali mecze z zaciekawieniem oraz wspierali swoje drużyny. Cały turniej dostarczył wszystkim wielu emocji. 

Gorące podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do realizacji tego zadania: pani Januszy Krzyżanowskiej (kierownik hali), pani dyrektor SP Beacie Greń, pani Barbarze Milanowskiej (organizator), panu Adamowi Kuśce (sędzia), pani Ewie Ogórek (opieka medyczna) wychowawcom klas II, III, uczennicom klas V, Łukaszowi Raźniewskiemu (DJ), Radzie Rodziców, a przede wszystkim zawodnikom oraz kibicom.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour