• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Sportowa sobota w klasach pierwszych

 

16 marca 2019 r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Rodziców oraz Uczniów klas I. Głównym celem spotkania było zachęcanie do aktywnego i wspólnego  spędzania czasu wolnego, a także popularyzacja zasad fair play zarówno podczas zmagań sportowych, jak i podczas dopingu.

 

Turniej tradycyjnie zorganizowała pani Barbara Milanowska, która przywitała wszystkich zebranych, a następnie poprowadziła konkurencje. Na wstępie zawodnicy rozgrzali się poprzez  zabawę „berek – przytulasek”, w której w rolę goniących wcieliły się uczennice klasy 5. Następnie przystąpiono do wyścigu rzędów, podczas których uczestnicy próbowali swoich sił w następujących konkurencjach:

 

·         Slalom z piłką

·         Bieg z gazetą

·         Wyścig przodem i tyłem ze skoczkiem

·         Ślizg na ręczniku

·         Bieg z przeszkodami

Podczas przerwy obecni na hali rodzice, znajomi przyłączyli się do akcji „Maraton życia” na rzecz Piotra Sojki, za co gorąco dziękujemy.

 

Po krótkim odpoczynku rodzice rozegrali mecz piłki nożnej. Następnie dzieci zagrały w „dwa ognie” tradycyjne, a rodzice w „dwa ognie” zmodyfikowane, piłką skoczkiem – co dostarczyło wielu pozytywnych emocji. Sędzią głównym był pan Adam Kuśka, sędzią pomocniczym pani Barbara Milanowska.

 

Czynnymi uczestnikami sportowej soboty byli również kibice, którzy przygotowali transparenty i nieustannie dopingowali swoje drużyny.

 

Turniej uroczyście podsumowała pani dyrektor SP Beata Greń, która pogratulowała wspaniałej zabawy i wręczyła złote medale…wszystkim pierwszakom – uczestnikom tych sportowych zmagań.

 

Gorące podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do realizacji tego zadania: pani Januszy Krzyżanowskiej (kierownik hali), pani dyrektor SP Beacie Greń, pani Barbarze Milanowskiej (organizator), panu Adamowi Kuśce (sędzia), pani Edycie Lebioda (opieka medyczna) wychowawcom klas I, uczennicom klas V, Łukaszowi Raźniewskiemu (DJ), Radzie Rodziców, a przede wszystkim zawodnikom oraz kibicom.

Galeria zdjęć

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour