• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Czwartki lekkoatletyczne

Za nami VIII edycja "Czwartków Lekkoatletycznych", bardzo szczęśliwa dla naszych lekkoatletów. Na przełomie września ubiegłego roku i maja tego roku odbyło się łącznie 6 imprez lekkoatletycznych oraz finał miejski, który był podsumowaniem  zmagań najmłodszych lekkoatletów. Wszystkie zawody odbywały się na stadionie SOSiR w Skoczowie.

Uczniowie naszej szkoły, zajmowali czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami. Trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny szkolne, trójka najwyżej sklasyfikowanych opiekunów drużyn oraz trójka najlepszych zawodników i zawodniczek zostało nagrodzonych pucharami. W całym cyklu zawodów zgłoszonych było rekordowo aż 201 zawodników którzy reprezentowali 14 szkół naszego powiatu. Najlepszym zawodnikiem Jakub Libura SP Strumień, najlepszą zawodniczką Marcelina Bojda SP Strumień. Najlepszą szkołą okazała się SP Strumień startująca pod opieką p. Barbary Milanowskiej (oprócz finalistów wypisanych poniżej do sukcesu drużynowego przyczynili się: Zofia Czaja, Dominika Brachaczek, Oliwia Góra, Mikołaj Wiewióra, Nadia Kwaśniewska, Wiktoria Ledwoń, Agata Janik, Kinga Nowok, Stokłosa Klaudia, Łukasz Dudkowiak, Oskar Krzempek, Szymon Milanowski, Szymon Waleczek, Szymon Wyleżuch, Zuzanna Kozik, Klaudiusz Skalski.

.Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Łodzi w dniach 14-16 czerwca 2019 r.  zakwalifikowało się 13 osób z naszej szkoły: Jakub Libura, Sebastian Libura (6a) Jakub Barwicki, Eryk Wyleżuch, Tomasz Stryczek, Natalia Gołek, Lena Dybczyńska, Marcelina Bojda (5a), Michał Milanowski, Maksymilian Opolka, Kornelia Kuczera (4b), Laura Badura (4c), Filip Łukowski (4a) Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Galeria

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour