• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Bracia Libura na podium

dniach 14-16 czerwca 2019 r na Stadionie AZS Łódź finały XXV Ogólnopolskiej Edycji "Czwartków Lekkoatletycznych". Po przeprowadzeniu 7 spotkań lekkoatletycznych, które rozpoczęły się już we wrześniu 2018 r., a prowadzone były na stadionie SOSiR w Skoczowie w ramach VIII  Skoczowskich Czwartków LA, rozegrany został Finał Miejski, który wytypował najlepszych zawodników z poszczególnych konkurencji dając im możliwość startu w finale ogólnopolskim.

 

Do Łodzi, pod opieką trenera Tomasza Dybczyńskiego, Bożeny Podżorskiej i Barbary Milanowskiej udała się 38  osobowa grupa zawodników reprezentująca barwy organizatora Czwartków LA, czyli miasta Skoczów. Skoczów znalazł się w gronie ponad 85 miast, które takie zawody przeprowadziły a sam finał w Łodzi zgromadził na starcie około 3,5 tys zawodników. W tym gronie dwóch reprezentantów ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu  zasługuje na szczególne wyróżnienie. Są to Jakub Libura i Sebastian Libura . Pierwszego dnia, po pięknym biegu eliminacyjnym w biegu na 60 m z czasem 7,69 Sebastian zakwalifikował się do półfinału. W półfinale  uzyskał jeszcze lepszy wyniki 7,61 co dało mu awans do finału  czyli najlepszej ósemki. W niedzielę odbyły się finały, gdzie emocje sięgnęły zenitu, jak się okazuje Sebastian  z wynikiem 7,54 przekroczył linię mety i tym samym zajął 1 miejsce w biegu na 60m chłopców w roczniku 2006. Nie mniej emocji dostarczył nam jego brat Jakub, który w eliminacjach skokiem na odległość 5,67 z pierwszego miejsca zapewnił sobie awans do najlepszej 12. W finale Jakub swój najdłuższy skok na odległość 5,48 po oddaniu 6 skoków zajął 3 miejsce w skoku w dal rocznika 2006. Pozostali startujący zawodnicy również dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik i lokatę ,niektórzy ustanawiając swoje rekordy życiowe mimo bardzo trudnych, upalnych warunków. Wszyscy zawodnicy dostarczyli nam niesamowitych wrażeń za co im bardzo dziękujemy i życzymy dalszego rozwoju talentu sportowego.

Szkołę Podstawową w Strumieniu reprezentowali: Jakub Libura, Sebastian Libura, Maksymilian Opolka, Eryk Wyleżuch, Tomasz Stryczek, Michał Milanowski, Filip Łukowski, Jakub Barwicki, Natalia Gołek, Marcelina Bojda, Kornelia Kuczera, Laura Badura.

 Relację z finałów można zobaczyć https://www.facebook.com/CzwartkiLekkoatletyczne/videos/314883716067532/

Wręczenie Pucharu Jakubowi od początku filmiku ok 8 sek, zaś bieg finałowy i wręczenie pucharu Sebastiana od 1,26,00

Więcej na www.czwartki.pl

 

 
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour