• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Czy wiesz co jesz?

14 czerwca uczniowie klas siódmych oraz ósmych uczestniczyli w warsztatach " Czy wiesz co jesz?". Warsztaty przygotowali Pani profesor Anna Petrek wraz z uczniami z Zespołu Szkól Ekonomiczno - Gastronomicznych z Cieszyna. W pierwszej części spotkania uczniowie  obejrzeli prezentację i wysłuchali krótkiego wykładu Gabryjeli Kiełkowskiej i Kacpra Kamieńskiego pod tytułem „Energetyki – dawka energii czy droga donikąd”  w czasie których mieli okazję poznać skład często spożywanych napojów, ich wpływ na funkcjonowanie organizmu nastolatków.

Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na fakt, że napoje energetyzujące wywołują szybki przypływ energii, ale jest to oddziaływanie bardzo krótkotrwałe, jednocześnie ich częste zażywanie powoduje rozdrażnienie, kłopoty z koncentracją uwagi,uszkodzenie wielu narządów między innymi trzustki ze względu na dużą zawartość cukrów, kofeiny i tauryny.  Druga część spotkania polegała na samodzielnym przygotowywaniu przez uczniów napojów z warzyw i owoców. Uczniowie pod bacznym okiem swoich starszych kolegów przygotowywali : smoothie  pietruszkowe z awokado, bananowo – czekoladowe oraz truskawkowo ananasowe oraz dwa różne koktajle. Uczniowie otrzymali przepisy na te napoje oraz dowiedzieli się jaką wartość mają użyte do ich przygotowania warzywa i owoce. Po ich przygotowaniu był czas na  degustację. Największym powodzeniem cieszył się koktajl jabłkowo – bananowy na bazie serka wiejskiego, któremu specyficzny smak nadawał użyty w niewielkiej ilości cynamon i miód. Warsztatom towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów klas siódmych.

Galeria zdjęć

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour