• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Zakończenie klas trzecich gimnazjum

"Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. 19 czerwca odbyło się pożegnanie ostatniego rocznika klas gimnazjalnych połączone z uroczystym zakończeniem funkcjonowania Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pani burmistrz Anna Grygierek, dawni dyrektorzy szkoły Panowie Jan Jałowiczor, Roman Gądek, Waldemar Krzysiek oraz emerytowani nauczyciele szkoły: Panie Grażyna Gądek, Mirosława Jałowiczor i Pan Krzysztof Wójtowicz.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. W imieniu wychowawców głos zabrała Pani Janusza Krzyżanowska, która pożegnała klasy trzecie, ale przede wszystkim nawiązała w swoim przemówieniu do bogatych tradycji gimnazjum, klimatu w nim panującego w czasie  dwudziestu lat istnienia szkoły. Uczniowie klas trzecich podsumowali funkcjonowanie gimnazjum przedstawiając w formie prezentacji historię szkoły – jej pracowników  oraz różne działania uczniów na przestrzeni tych lat. Absolwenci pożegnali się ze szkołą krótkim programem słowno– muzycznym. Zamknięciem historii  gimnazjum było przekazanie na ręce Pani dyrektor Beaty Greń sztandaru Gimnazjum, zaprezentowanie przez Panią dyrektor tablicy upamiętniającej istnienie szkoły i wręczenie dyrektorom pamiątkowych statuetek. Pierwszą część uroczystości zakończył  program artystyczny przygotowany przez uczniów klas siódmych.

Druga część uroczystości to tradycyjne już wręczenie wyróżnień, nagród  i świadectw. Tytuły „Najlepszy Absolwent 2019” (który uzyskują uczniowie mający świadectwa z wyróżnieniem w klasie pierwszej i drugiej oraz w klasie trzeciej średnią co najmniej 5,0) w tym roku otrzymali: Aneta Sztajer, Laura Sędek, Aleksandra Haładaj, Jan Dziwoki, Wiktoria Franka, Inga Gruszka oraz Bartosz Maksymiuk. Tytuł „Najlepszy Sportowiec 2019” zdobyli : Kamil Herman oraz Sergiusz Duda. Tytuł „Uczeń  Fair Play” uzyskała Paulina Hawełka. Poza uczniami którzy uzyskali statuetki „ Najlepszego absolwenta” bardzo dobre wyniki,  a więc świadectwa z wyróżnieniem  dostali : Nadia Kajstura, Dawid Milerski, Emilia Maciąg, Bartłomiej Balas, Paulina Szpotowska, Paulina Hawełka, Oliwia Kozioł, Oliwia Słowik, Paweł Wieliczka, Jan Grygierek oraz Anna Gaszczyk.

Wszystkim uczniom gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour