• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dyktando Biegane - sprawozdanie

Sprawozdanie z I Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego - Dyktanda Bieganego

W dniu 16 września 2019r. uczniowie szkół podstawowych  gminy Strumień spotkali się w auli Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, aby w formie dyktanda bieganego zmierzyć się z pułapkami polskiej ortografii w tekście o tematyce powstańczej. Włączyli się w ten sposób w obchody 100-lecia I powstania śląskiego.

 

 

W dwuosobowych zespołach uczniowie  w aktywny  sposób zmierzyli się z pułapkami ortograficznymi.  Wśród 8 uczestników były 4 pary reprezentujące szkoły podstawowe z Pruchnej, Bąkowa, Drogomyśla i Strumienia.

Aby osiągnąć dobry wynik, potrzebna była praca zespołowa. Wszystkim uczestnikom dyktanda gratulujemy dobrej kondycji fizycznej i ... ortograficznej.

Najlepszą parą  okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej z Bąkowa: Natalia Hawełka i Martyna Mikołajczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe, które zafundował Urząd Gminy w Strumieniu. Zwyciężczyniom gratulujemy, a sponsorom dziękujemy.

Organizator
Lucyna Hawerland- Głubczyk

 
 
 
 
 
 
Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour