• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Uroczyste Pasowanie na ucznia

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Strumieniu są już pełnoprawnymi uczniami.

W dniu 14 października 2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

 

To był wyjątkowy dzień, w którym brali udział Pani Dyrektor Beata Greń, Pani Wicedyrektor Bożena Filipowska, Grono Pedagogiczne naszej szkoły oraz rodzice pierwszoklasistów.

Cześć artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I - Dorota Gabzdyl, Anna Jerabkova oraz Marzena Nikiel. Podczas występów uczniowie klas I z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Prezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Wspierali ich w tym uczniowie klasy 4a, życząc pierwszoklasistom sukcesów oraz zapewniając o pomocy i opiece starszych kolegów.

Po programie artystycznym uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor pogratulowała uczniom wspaniałego występu oraz życzyła im powodzenia w dalszym zdobywaniu wiedzy. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia. Każdy uczeń został pasowany specjalnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, legitymacje oraz upominki w postaci kuferków z pomocami dydaktycznymi, zakupione przez rodziców.

Za zdjęcia dziękujemy Pani Magdalenie Malinowskiej - Pudło

D. Gabzdyl, A. Jerabkova, M. Nikiel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour