• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Jesienne dni w klasach specjalnych

Uczniowie klas specjalnych uczestniczyli w cyklu Jesiennych Lekcji pt „Warzywa i owoce”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie się z porą roku oraz z darami Pani Jesieni. W ramach spotkań dzieci uczyły się z różnymi metodami przetwarzania warzyw i owoców. Uzupełnialiśmy naszą spiżarnię o dżemy, kompoty, sałatki i soki.  Już wiemy, że warzywa i owoce to mnóstwo witamin, które dbają o nasze zdrowie.

 

25.września uczestniczyliśmy w „Jesiennym szukaniu skarbów”. Zajęcia odbywały się w plenerze, gdzie podróżując zgodnie z mapą zwiedzaliśmy okolicę . Wykonywaliśmy różne zadania w ramach gry terenowej. W tym dniu przygotowaliśmy również tradycyjne pieczonki, które jak co roku przypominają nam smak nadchodzącej jesieni.
Wrzesień zakończył się u nas odświętnym Dniem Chłopaka. Uczestniczyliśmy w grach i zabawach ruchowych zdobywając tytuły „Mistera”.


18 października klasa II c spędziła aktywny czas w Sali Zabaw „Emiś” w Zabłociu. Uczniowie mieli możliwość zdobywania nowych umiejętności ruchowych w formie zabawy. Nowym doświadczeniem była też podróż komunikacją publiczną co sprawiło nam wiele radości.


Piękna pogoda zachęca nas do licznych spacerów i podziwiania jesiennej przyrody. Dzięki tym aktywnościom w naszych klasach na dobre zadomowiła się Pani Jesień.  

mgr Agnieszka Baron

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour