• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Warsztaty antysmogowe

8 stycznia Pani Zuzanna Chabowska z Ustrońskiego Alarmu Smogowego prowadziła warsztaty antysmogowe dla uczniów klasy 8 a oraz klasy 7c.  Warsztaty rozpoczęły się od przeprowadzenia doświadczenia wyjaśniającego jak powstaje smog. W czasie zajęć uczniowie  obejrzeli  krótki fragment filmu „ The Crown” w którym przedstawiono Wielki Smog Londyński , który w ciągu zaledwie 5 dni 1952 roku spowodował śmierć około czterech tysięcy ludzi  oraz zatrucia i pobyt w szpitalach stu pięćdziesięciu tysięcy osób. Te tragiczne wydarzenia w Wielkiej Brytanii spowodowały wprowadzenie pojęcia smogu dla określenia złej jakości powietrza.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powstaje smog, jak go rozpoznać, gdzie szukać informacji o stanie powietrza w Strumieniu,  jakie są skutki zdrowotne oddychania powietrzem złej jakości oraz jak postępować gdy normy zanieczyszczeń są przekroczone. Warsztaty pozwoliły uczniom na zdobycie wielu praktycznych informacji oraz na zapoznanie się ze stronami internetowymi oraz aplikacjami, które pozwalają na bieżące śledzenie stanu powietrza. Podsumowaniem warsztatów była dyskusja dotycząca problemu niskiej emisji oraz indywidualne rozwiązywanie zadań na platformie edukacyjnej www.smog.edu.pl

Halina Smol

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour