• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Integracyjny Turniej Sportowy klas I

 

    8 lutego 2020r. na Hali Sportowej w Strumieniu odbył się Integracyjny Turniej Gier i Zabaw Dzieci i Rodziców Klas I. Głównym celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając dzieci oraz ich rodziców do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Po prezentacji drużyn z klas 1a, 1b, 1c,  nastąpiła rozgrzewka. Do czekającego wysiłku fizycznego zawodnicy przygotowali się poprzez zabawę „berek – przytulasek”, a w rolę goniących wcieliły się uczennice klasy 6. Podczas wyścigu rzędów, który był następnym punktem zawodów, uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami: bieg z gazetą, piłkarzyki, tuptuś, ławeczka, wyścig z przeszkodami.

Po zakończonej rywalizacji tatusiowie rozpoczęli swoje zmagania w piłkę nożną. Po zaciętych i bardzo emocjonujących meczach rodzice musieli trochę odetchnąć i na boisku pojawiły się dzieci by rozegrać swoje mecze. Sędzią głównym był pan Adam Kuśka.
Po zakończonej rywalizacji zsumowano wszystkie punkty. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale które wręczyła pani dyrektor Beata Greń.

W sobotnie popołudnie do hali sportowej licznie przybyli nie tylko zawodnicy wraz ze swoimi dziećmi. Na widowni zasiadły całe rodziny, znajomi. Wszyscy oglądali sportowe zmagania z zaciekawieniem oraz wspierali swoje drużyny imponującym dopingiem. Cały turniej dostarczył wszystkim wielu emocji.


Gorące podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do realizacji tego zadania: pani Januszy Krzyżanowskiej – kierownikowi hali, pani Beacie Greń –dyrektor SP, Adamowi Kuśce- sędziemu,  pani Ewie Ogórek – opieka medyczna, wychowawcom klas – Annie Jerabkovej, Dorocie Gabzdyl, Marzenie Nikiel, uczennicom: Nataszy Rauer, Nadii Kwaśniewskiej, Hannie Srokosz, Oliwii Gołyszny, DJ- Łukasz Rażniewski, Kamil Heler , Radzie Rodziców oraz przede wszystkim zawodnikom (tatusiom, mamusi i dzieciom)  a  także kibicom.

 

Barbara Milanowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour