• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wyjazdy do kina i teatru

3 lutego uczniowie klas szóstych wzięli udział w nietypowej lekcji kinowej połączonej z projekcją filmu"Łowcy czarownic". Lekcja multimedialna świetnie połączyła edukację i rozrywkę , uczniowie utrwalili wiadomości związane z budową komiksu. Wiele wzruszeń przyniosła wszystkim historia młodego Jovana, chłopca chorującego na częściowe porażenie mózgowe, który dzielnie stawiał czoła swoim ograniczeniom.


11 lutego uczniowie klas 4-5 mieli okazję zobaczyć spektakl teatralny pt.: „Najznakomitsze historie biblijne dla dzieci” na scenie kina Na Starówce w Żorach.

 

Historie biblijne są prawdziwą skarbnicą, z której do dzisiaj czerpią inspirację pisarze, poeci, malarze, rzeźbiarze, muzycy-artyści sztuk wszelakich. Dlatego też, twórcy przedstawienia szczególną uwagę zwracają na szeroki wachlarz wciąż aktualnych wzorców osobowych, zachowań, wad i pragnień, kształtujących oblicze duchowe młodego człowieka. W lekki, często komediowy sposób uświadamiają widzowi, że nic nie jest ostateczne, wszystko da się naprawić. Potrzebna jest do tego siła ducha, wiara, pokora i wytrwałość w dążeniu do celu.

 

Nastoletni Jarek jest szkolnym mistrzem wyczynowej jazdy na deskorolce. Ma wielu fanów i jest gwiazdą facebook’a. Właśnie przygotowuje się do prestiżowych pokazów organizowanych z okazji Światowego Dnia Deskorolki, w których sponsor ufundował dla zwycięzców najlepszy na świecie sprzęt do uprawiania tego sportu. Jarek zaniedbuje przez to obowiązki w szkole, jak i w domu, dlatego rodzice stawiają mu ultimatum. Jeśli nie zaliczy ważnego testu, na zawsze koniec z deskorolką. Dla Jarka jest to wielki dramat, bowiem skateboarding to jego sposób na życie. Przynależność do tej subkultury wyraża poprzez styl bycia, ubiór, muzykę i język. Zwraca się więc z prośbą do najlepszej uczennicy w szkole - Magdy, czy mógłby ściągać od niej na teście. Dziewczyna odmawia, lecz zostawia mu książkę. Do testu pozostała tylko jedna noc. Czy Jarek podejmie wyzwanie i rozpocznie przygodę z historiami biblijnymi? Czy to, czym dotychczas żył i miało dla niego najwyższą wartość, czyli portale społecznościowe i jazda na deskorolce, nabiorą innych znaczeń, a on sam rozszerzy horyzonty i spojrzy na świat oderwany od taniej sławy, blichtru i fałszywych idoli? Przedstawienie „Najznakomitsze historie biblijne” odnosi się nie tylko do pierwotnej funkcji poznawczej Biblii jaką jest przybliżenie widzowi tajemnic świata, ale także tej dydaktycznej - przekazującej wskazówki jak żyć.

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour