• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Bezpiecznego Internetu 2020.

Działajmy razem! Działajmy bezpiecznie!

„Internet, niestety, jest wciągający - więc muszą uważać z niego korzystający!” – Tak uczniowie klasy piątej podsumowali korzystanie z Sieci podczas apelu szkolnego, przygotowanego by uczcić  tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020.

Tegoroczny DBI 2020,  czyli Dzień Bezpiecznego Internetu, miał miejsce we wtorek 11 lutego. DBI rokrocznie obchodzony jest w szkole. Głównym jego celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci internetowej i jej dobrodziejstw. „Jednoczymy się w celu ochrony przed zagrożeniami związanymi z użytkowaniem nowych technologii. To jednak samo się nie stanie. Działajmy Razem! Działajmy Bezpiecznie!” – to słowa uczennic z klasy ósmej na podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu ucznia.


Problematyka bezpieczeństwa on-line jest nam wszystkim bliska. W szkole odbyły się różnorodne inicjatywy DBI 2020 związane z bezpieczeństwem w sieci oraz promocją pozytywnego korzystania z jej zasobów, realizowane m.in. poprzez programy profilaktyczno-edukacyjne w poszczególnych klasach, quizy, gry i zabawy oraz plakaty na parawanach ekspozycyjnych w holu szkoły.
Działajmy razem!
Działajmy bezpiecznie!

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu dla społeczności szkolnej przygotowali uczniowie:
z klasy 5a:  Stasiu Niemiec, Filip Łukowski, Witek Czaja (oraz Bruno Folek i Kinga Nowok)
z klasy 8a:  Karolina Malinowska oraz Martyna Rzyman
Obsługa techniczna: Michał Janoszka oraz z klasy 7c: Paweł Krawiec i Szymon Waleczek

Opiekun:  Klaudia Chrapek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour