• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Konstruktorzy przyszłości z 3b

Kiedy za oknem pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, uczniowie w naszej szkole wcale się nie nudzą. Przez kilka dni w klasie 3b rozmawialiśmy o inteligentnych urządzeniach, których jest bardzo dużo wokół nas. Dzieci poznały również najbardziej znane roboty humanoidalne. Następnie same wykonały przestrzenne projekty takich robotów z materiałów odpadowych, których dużo jest w naszych domach (to ekologiczne!) Zwieńczeniem tematu były prezentacje prac, w których uczniowie pokazali roboty oraz opowiadali o możliwościach i zastosowaniu swoich wymyślonych humanoidów.

Na koniec jeden z uczniów – Filip przedstawił swojego humanoidalnego robota Wermiego z klocków lego. Zbudowany i zaprogramowany przez niego robot potrafi jeżdzić, obracać się, mówić, tańczyć i strzelać. Wszyscy chętnie sprawdzali jego możliwości i dzielili się swoimi pomysłami na udoskonalenie go. Może któryś z uczniów będzie wynalazcą kolejnych generacji robotów?


Ewa Rychlik

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour