• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


IV Gminny Konkurs Ortograficzny „Jesteśmy miłośnikami polszczyzny


Już po raz czwarty uczniowie szkół podstawowych naszej gminy wzięli udział w konkursie ortograficznym organizowanym w naszej placówce. Tym razem na zaproszenie wzięcia udziału w konkursie odpowiedziały szkoły z Drogomyśla, Bąkowa i Pruchnej. Szkołę ze Strumienia reprezentowały finalistki X Szkolnego Konkursu Ortograficznego: Paulina Sikora, Sylwia Piekarczyk, Zuzanna Dąbrowska, uczennice klasy VIb.

Uczestnicy zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii w tekście wylosowanym do przedyktowania z powieści Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Zmagania te obserwowali nauczyciele – opiekunowie konkursowiczów, gość honorowy  pani burmistrz Anna Grygierek, pani dyrektor SP Strumień Beata Greń oraz zaproszeni przedstawiciele prasy lokalnej.

W przerwie, gdy komisja sprawdzała poprawność dyktand, konkursowicze oglądali przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy 2b, 4a i 4b pod kierunkiem pani Katarzyny Pająk i Doroty Gabzdyl.Wyniki konkursu potwierdziły mistrzostwo w ortografii dwóch uczennic naszej szkoły, które zdobyły dwa pierwsze miejsca. Gminnym Mistrzem Ortografii w roku szk. 2011/2012 została Sylwia Piekarczyk, a drugie miejsce zdobyła Paulina Sikora. Laureatki otrzymały dyplomy uznania oraz nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy pamiątkowe oraz drobne upominki.

Lucyna Hawerland -Głubczyk

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour