• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


X Czwartki Lekkoatletyczne

 Przy pięknej, jesiennej choć chłodnej aurze odbyła się 3 i ostatnia w tym roku runda "X Czwartków Lekkoatletycznych". W zawodach udział wzięło ok. 100 zawodników z 10 szkół naszego powiatu. Zawody są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych rocznika 2009, 2010 oraz 2011 i młodsi, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m - dziewczęta i 100 m - chłopcy oraz skok w dal i rzut piłeczką palantową oraz pchnięcie kulą. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej.

Najmłodsi miłośnicy "Królowej Sportów" spotkają się na wiosnę aby kontynuować rozpoczętą rywalizację. Następna, 4 - runda zawodów odbędzie się w kwietniu 2022 r. Na wiosnę zaplanowane są 4 środowe spotkania oraz na zakończenie finał miejski, który uprawniał będzie najlepszych do startu w finale ogólnopolskim w Łodzi. Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie www.lks.pogorze.pl lub www.czwartki.pl

 

Barbara Milanowska

Karolina Francuz - Sojka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour