• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Lekcje higieny - wirusoochrona

W ostatnich dniach uczniowie klas 1-3 naszej szkoły brali udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej Wirusoochrona.  Akcja zostanie zakończona w Światowym Dniu Mycia Rąk, który przypada na 15.10.2021 r.

Głównym celem akcji jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (koronawirusa, grypy).

Przestrzeganie zasad higieny oraz wdrożenie działań profilaktycznych w placówkach oświatowych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i transmisji wirusów na najbliższych.

 

W klasach odbyły się lekcje higieny:  dzieci uczyły się prawidłowego mycia rąk i odkrywały skuteczność tego zabiegu poprzez wykonywanie doświadczenia z pieprzem.  W ramach akcji uczniowie wykonywali szereg innych zadań: rozwiązywali quizy i krzyżówki, kolorowali, oglądali szkolną gazetkę oraz filmy edukacyjne, wykonywali plakaty, pisali zadania o zdrowym trybie życia, gimnastykowali się, a nawet grali w podchody.

To były lekcje pełne wrażeń.  Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Magdalena Malinowska-Pudło (koordynator szkolny) oraz wychowawcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour