• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Dzień Piżamy

 ,, Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi"- św. Jan Paweł II

Uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich zaangażowali się w pomoc dzieciom chorym onkologicznie. Wsparcie uczniów i nauczycieli polegało na tym, że w piątek, 29 października przyszli do szkoły ubrani w piżamy  wyrażając wsparcie i solidarność z dziećmi i młodzieżą z chorobą nowotworową.

 

 

Uczniowie klas 1-8 własnoręcznie robili kartki z życzeniami dla dzieci chorujących na nowotwory. Klasy specjalne zorganizowały wspólne leżakowanie słuchając bajek terapeutycznych i popijając gorące kakao. Uczniowie w piżamach uczyli się, jedli posiłki, bawili się i miło spędzili dzień. Podczas lekcji zostały zaprezentowane filmiki profilaktyczne i omówiono Europejski Kodeks Walki z Rakiem. Na lekcjach wychowania fizycznego wychowankowie wzięli udział we wspólnym ,,biegu po zdrowie".

Przeprowadzono również zbiórkę pieniężną. Wspólnie zebraliśmy 2758 zł. ❤❤❤

Zebrane środki  zostaną przekazane na rzecz Fundacja Gdy Liczy się Czas  pomysłodawcy dnia i biegu w piżamach.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i piękny wzór do naśladowania♥️

Samorząd uczniowski

Szkolne Koło Wolontariatu

Pedagodzy szkolni - Ilona Jaroszewska oraz Magdalena Bojda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour