• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Poszukiwacze skarbów, przygód i wartości

 

Nasi uczniowie wcielili się w rolę poszukiwaczy skarbów, którzy docierają na wyspę, gdzie odnajdują opuszczone miasto. Jedyny pozostały w mieście mieszkaniec opowiada historię człowieka o imieniu Edgar...

Poznaliśmy także zdarzenia z życia Mikołaja, odkrywając treść jego pamiętnika...

 

 Byliśmy mieszkańcami pewnej wyspy. Dni na wyspie są zorganizowane, każdy zna swoje obowiązki. Pewnej nocy na wyspie rozpętuje się wielka burza, po której rankiem okazuje się, że jeden z mieszkańców leży w swoim domku i nie ma siły wstać...  Uczniowie wyruszą w podróż pełną przeszkód, aby uratować Cyryla i przywrócić mu jego wiarę w siebie. 

 

A wszystko to za sprawą warsztatów profilaktycznych, w których uczestniczyli uczniowie klas 4-6. Profilaktyka dotyczyła ważnych wartości w życiu człowieka, kształtowania postaw społecznych oraz zapobieganiu agresji i przemocy w szkole. Dzięki metodzie dramy uczniowie identyfikowali się z postaciami narracji, czuli piasek w dłoniach, promyki słońca na twarzy, słyszeli szum fal...A także integrowali się poprzez wspólne zabawy. Zapraszamy do fotorelacji.

Pedagog szkolny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour