• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Nasi finaliści w konkursie InstaLogik

26 marca odbył się ostatni etap konkursu InstaLogik. W bieżącym roku szkolnym w całym kraju w konkursie łącznie  wzięło udział 6420 uczestników. W naszej szkole do konkursu zapisało się 9 uczniów, a 3 spośród nich  dotarło do III etapu. Są to:

Mateusz Kuliński

Karol Kustosik

Adam Pajor

Konkurs InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany był w całości on-line. Każdy uczeń otrzymał własne konto, na którym rozwiązywał zadania. 

Pierwszy etap był matematyczny. Natomiast w kolejnych etapach zadania konkursowe zostały podzielone na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne w prostym języku wizualnym Assembly. 

Na pracę naszych uczniów składało się kilka różnych elementów: podstawowy to oczywiście rozwiązywanie zadań i pisanie programów, ale także uczestnictwo w webinariach, które były wstępem do rozpoczynania nauki w kolejnych nowych obszarach i podsumowywanie tej pracy poprzez pisanie kolejnych etapów w czasie półtorej godziny. 

Jak widać za chłopakami mnóstwo pracy, ale również dużo wiedzy, którą chętnie się ze sobą dzielili i wzajemnie sobie pomagali.

 

7 kwietnia odbyło się oficjalne podsumowanie i zamknięcie tegorocznej edycji. Wśród prelegentów był przedstawiciel organizatorów: profesor nauk matematycznych, Maciej Sysło. W swojej prezentacji przedstawił on pierwsze hasło znanej wszystkim firmy IBM. Mam nadzieję, że dla nas wszystkich będzie ono myślą przewodnią, przyświecającą na co dzień:

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, który jest  zawsze równoznaczny z chęcią ciągłego rozwoju swoich umiejętności – a jest to najważniejszy element procesu uczenia się.

Życzymy dalszej owocnej pracy i wielu sukcesów.

Karina Szwejda

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour