• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego

14 kwietnia odbył się II etap Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z Polski, Republiki Czech i Republiki Słowacji. Łącznie wzięło w nim udział ponad 500 uczniów z 64 szkół, którzy zostali wyłonieni drogą eliminacji wewnątrzszkolnych. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów:

 

 

Magdalena, Szczypka – 6a

 

Marta Pietraszko – 6a

 

Bartłomiej Bielas – 6a

 

Zuzanna Dąbrowska – 6b

 

Paulina Sikora – 6b

 

Wojciech Masztalerz – 6b

 

Klaudia Bochenek – 5a

 

Patrycja Grelowska – 5b

 

Marlena Michalska – 5c

 

II etap olimpiady odbył się w ośmiu różnych szkołach; nasi uczniowie udali się na konkurs do Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, gdzie zmierzyli się z uczniami z dwóch szkół skoczowskich, Pierśćca, Ochab, Mnich i Bąkowa. Ich zadaniem było rozwiązanie testu zadań zamkniętych i otwartych oraz wykonanie pracy twórczej o Wielkiej Brytanii w dowolnie wybranej formie. Do III – finałowego – etapu zakwalifikuje się tylko 20 uczniów (spośród ok. 500 !!), którzy uzyskają w sumie najwyższą ilość punktów.

 

Wyniki zostaną podane do dnia 27 kwietnia 2012 roku.

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour