• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


IV Międzyszkolny Konkurs Gwarowy „Rzóndzymy po naszymu

5 czerwca 2012r. uczennice klasy IV a wraz z jej wychowawczynią wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Gwarowym  „Rzóndzymy po naszymu”, który odbył się w  Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.

Celem konkursu było propagowanie piękna poezji ludowej Śląska Cieszyńskiego, rozwijanie aktorskich uzdolnień młodzieży oraz promocja uczniów uzdolnionych. Propozycja kierowana była do uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych klas I –VI.Organizatorzy, Zespół Szkół w Pruchnej, zadbali o bardzo sympatyczną atmosferę oraz atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników i zwycięzców.

 


Uczestniczki: Aleksandra Czaja , Martyna Jurczyk, Aneta Wyleżuch, Julia Pudło, Julia Sikora , Zuzanna Rygiel, Izabela Kurowska, Julia Ochodek  zaprezentowały repertuar autorstwa Jana Chmiela, Wandy Mider oraz Karola Klocka. Dodatkową atrakcją była obecność samego Jana Chmiela w komisji oceniającej, co jeszcze bardziej potęgowało, i tak już duży, stres. Dziewczynki pokazały się z jak najlepszej strony, prezentując bardzo dobre pamięciowe opanowanie tekstów, świetną dykcję oraz aktorskie umiejętności interpretacyjne, co wpłynęło na ogólne wrażenie artystyczne.


Po występie ostatniego uczestnika konkursu jury udało się na naradę, a dzieciaki wzięły udział w warsztatach prezentujących sztukę tworzenia witrażu.


Występy naszych dziewczynek bardzo spodobały się członkom komisji oceniającej a w szczególności Janowi Chmielowi, który po występie pochwalił ich umiejętności!


Szkoda tylko, że nie mogłyśmy doczekać chwili ogłoszenia wyników, a były one dla nas bardzo korzystne i satysfakcjonujące, bo dziewczynki zajęły wysokie lokaty!


Tak przedstawiają się ostatecznie wyniki komisji oceniającej:
I miejsce w kategorii dzieci klas IV-VI zajęła Aleksandra Czaja
III miejsce w kategorii dzieci klas IV – VI zajęła Julia Sikora

Bardzo gratulujemy zwyciężczyniom!!!

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nam przejazdu na konkurs recytatorski.

 
K. Pająk


 
 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour