• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Canzonetta podbija Łódź

17 i 18 listopada w Łodzi odbywał się Łódzki Festiwal Chóralny - CANTIO LODZIENSIS
Festiwal jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Głównym jego celem jest popularyzacja chóralistyki oraz literatury chóralnej polskiej i zagranicznej.

 


Regulamin określa możliwość udziału zespołów oraz ich klasyfikację w ośmiu kategoriach: dziecięca, młodzieżowa, akademicka, stowarzyszenia i towarzystwa śpiewacze, szkoły muzyczne I st., szkoły muzyczne II st., zespoły wokalne oraz gospel i muzyki rozrywkowej.Chór Canzonetta zakwalifikował się do konkursu i wziął udział w niedzielnym przesłuchaniu. Chórzyści zostali przypisani do kategorii młodzieżowej, a nie do dziecięcej tak jak w przypadku innych konkursów. Poziom w tej grupie był bardzo wysoki, ale nasz chór podołał wyzwaniu i zdobył I miejsce.

Gratulujemy wszystkim chórzystom, a Pani Agnieszce Gawron-Gaszczyk i Pani Tamarze Nowok dziękujemy za przygotowanie chóru do konkursu.

Zaś sam chór Canzonetta chciałby podziękować bardzo sponsorom, dzięki którym ten wyjazd był możliwy. Wśród nich znaleźli się: Barbara i Jacek Stefańscy, Agnieszka Wrzeszcz, Agnieszka i Tomasz Gac, Franciszek Staroń, Jan Siemienik, Ewa i Stanisław Brandys, Bogumiła Radecka, Mirosława Sulej, a także miejscowi przedsiębiorcy: Klimosz, Wesob, Strumet, Domet- Szczypka i Michalski, oraz Zakład Pogrzebowy Strządała-Strumień

Fotoreportaż: Dawid Janik

źródło: www.parafia.strumien.com

 Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour