• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wycieczka klas 5 do Pienin

W poniedziałek, 20 maja 2013 o godz. 6:45 nastąpiło zebranie wszystkich uczestników wycieczki klasowej w Pieniny. Autobus już na nas czekał. Około godz. 7:00 weszliśmy do autokaru i zajęliśmy miejsca. Nie obyło się bez spóźnialskich. Czekaliśmy na Szymona, więc nasz wyjazd opóźnił się o 20 minut.

Wreszcie wyruszyliśmy. Podczas jazdy panie opiekunki przypomniały nam regulamin. Podróż przebiegała spokojnie. Po około 2 godzinach nastąpił postój na stacji paliw.Pierwszym naszym celem podróży było Dębno. Niestety obiekt naszego zwiedzania, zabytkowy kościółek, był zamknięty. Następnie otrzymaliśmy chwilę czasu wolnego na zakupy. Wyruszyliśmy w dalszą drogę.

Następnym naszym punktem wycieczki zostało wejście na Trzy Korony. Było to nie lada wyzwanie. Podziwialiśmy piękne widoki. Potem weszliśmy na platformę widokową, z której rozciągała się wspaniała panorama Pienin. Później zeszliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Szczawnicy.

W tym mieście było wiele źródełek. Zrobiliśmy zakupy i zjedliśmy najlepsze lody w Pieninach - „u Jacaka”.

Po przybyciu do pensjonatu podano nam obiadokolację oraz rozlokowano po pokojach. Wieczorem został przeznaczony nam czas na wygłupy, jednak byliśmy zmęczeni i szybko poszliśmy spać.

Rankiem przyszedł czas na odwiedziny Wąwozu Homole. Zrobiliśmy wspólne zdjęcie i jednocześnie podziwiając widoki, udaliśmy się w drogę powrotną.

Kolejny punkt naszej podróży – Niedzica. Tam odbyliśmy rejs po Zalewie Czorsztyńskim, weszliśmy na koronę tamy. Później nastąpił czas na zakupy. O 13:00 weszliśmy do zamku w Niedzicy. Podziwialiśmy stare komnaty, słuchając pani przewodnik. Z zamku poszliśmy do wozowni. Obejrzeliśmy kilkanaście starych bryczek. Z żalem żegnaliśmy Niedzicę.

Następnie powróciliśmy do Dębna. Udało się tym razem wejść do kościoła i obejrzeć jego wnętrze. Potem ponownie był czas wolny.

Podczas drogi powrotnej oglądaliśmy film „Avatar”. Później tylko prosta droga do Strumienia!

W Strumieniu przywitaliśmy się z rodzicami i odebraliśmy bagaże. Zadowoleni pojechaliśmy do naszych domów.

Wycieczka bardzo mi się podobała. Z chęcią przeżyłbym ją jeszcze raz.

Łukasz Faruga, uczeń kl. 5

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour