• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Słowacki turniej

Dnia 11.10.2013 r. odbył się wyjazd uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej W Strumieniu na Słowację w ramach projektu wymiany „Wspólnota życia za granicą: Gmina Rudina, Gmina Strumień”.
O   godzinie   7.30   pod   halą sportową została sprawdzona obecność wyjeżdżających, a o 8.00 ruszyliśmy w daleką drogę. Podróż minęła szybko oraz bezpiecznie.

Po dwóch godzinach  dotarliśmy na miejsce.Przywitano nas poczęstunkiem i kilkoma miłymi słowami. Chwilę później poszliśmy na stadion. Tam odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego” oraz hymn Słowacji „Nad Tatrou sa blýska”. Następnie poszliśmy do szatni, gdzie przebraliśmy się w stroje sportowe, a także zmieniliśmy obuwie. Po tym wkroczyliśmy na murawę, gdzie rozgrywki rozpoczął występ mażoretek. Pod przewodnictwem pana Tomasza Pawińskiego wybraliśmy cztery drużyny i w ten sposób zaczęła się gra.
Pierwsza i druga drużyna przegrały wysoko swoje mecze. Na szczęście trzecia drużyna stanęła na wysokości zadania, uratowała honor naszej szkoły, wygrywając aż 9:1 i pozostała w turnieju! Wszyscy się bardzo cieszyli, było jednak trzeba skoncentrować się na kolejnym spotkaniu, który miał się rozpocząć za 5 minut. W drugim meczu nie było tak łatwo. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:0. Wszyscy byli bardzo zmęczeni już po pierwszym kwadransie. Podczas drugiej połowy rywale atakowali, ale my nie dawaliśmy za wygraną. Walczyliśmy jak lwy i odnieśliśmy zwycięstwo. Pokonaliśmy przeciwną drużynę wynikiem 3:1. Po wygranym półfinale byliśmy uradowani i czekała na nas dłuższa przerwa.
Wychodząc na murawę przed finałem czuliśmy się jak reprezentacja kraju. Oczywiste było więc, że przegramy, bo reprezentacja wygrywa przecież tylko wtedy, gdy gra z San Marino! Mecz był zacięty, choć wyrównany. Cały mecz przegraliśmy tylko 3:2 po pięknej grze. Po meczu Pani Dyrektor bardzo nas pochwaliła !
Kosztowało nas to dużo wysiłku, ale zdobyliśmy drugie miejsce. Tytuł „Najlepszego polskiego piłkarza” otrzymał Jakub Ciałoń, a w nagrodę dostał szalik z logo miejscowej drużyny.
Po rozgrywkach zjedliśmy obiad, a później watę cukrową. Na zakończenie wspólnego dnia Pani Dyrektor podziękowała za współpracę, zaproszenie i co najważniejsze -  gościnę.
Każdemu zakręciła się łza w oku, kiedy mieliśmy się żegnać z naszymi kolegami Słowakami. Wsiedliśmy do autobusu i machając  im na pożegnanie, ruszyliśmy. Około godziny 16.30 byliśmy w domu.
Miło wspominamy ten wyjazd. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy naszych nowych, słowackich znajomych.


Julia Pudło, Jakub Ciałoń – uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej w Strumieniu

 

 

 

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour