• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Wideokonferencja z Bułgarią

We wtorek 3 grudnia uczniowie klas 5 brali udział w wideokonferencji z uczniami ze szkoły w Bułgarii. Szkoła Hristo Yassenov w Bułgarii jest jedną ze szkół partnerskich biorących wraz z naszą szkołą w programie Comenius.

Na początku, dla przełamania lodów, uczniowie zaśpiewali piosenkę każdy w swoim ojczystym języku. Potem nasi uczniowie nauczyli swoich bułgarskich kolegów słowa "Cześć." W trakcie wideokonferencji piątoklasiści wymieniali się informacjami dotyczącymi życia w szkole i sposobów spędzania wolnego czasu. Były pytania o zabytki i ważne miejsca w regionie, ale też o przepis na tradycyjną polską potrawę.

Dzieci z Bułgarii były ciekawe m in czym interesują się nasi uczniowie, jakiej muzyki słuchają i czy grają w gry komputerowe. Nasi uczniowie chcieli wiedzieć m. in w jakich zajęciach dodatkowych uczestniczą ich rówieśnicy. Na koniec uczniowie z Bułgarii nauczyli nas jak się pożegnać w ich języku.

To pierwsza z serii wideokonferencji - następna już w drugim półroczu tego roku.

 

 

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour