Dnia 14 września 2016r. już po raz VI uczniowie naszej szkoły stanęli do rywalizacji popularnych w całej Polsce „ Czwartków LA”. Na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyła się w tym dniu pierwsza runda z cyklu „Czwartków LA”. Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach:
60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Skoczowska impreza składać się będzie z 7 mitingów (3 na jesień i 4 na wiosnę). Całość zakończy finał miejski a dla najlepszych pozostanie jeszcze finał ogólnopolski rozgrywany co roku w połowie czerwca w Łodzi. Organizatorem zawodów jest sekcja lekkiej atletyki działająca przy LKS Pogórze. Każdy start jest punktowany w zależności od wyniku i suma punktów z 7 startów (Grand Prix) wyłoni najlepszych. Przy pięknej i słonecznej pogodzie pierwsze zawody w Skoczowie zgromadziły na starcie 120 zawodników z 8 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 18uczniów ( 7dziewcząt i 11chłopaków). Dziękujemy pani Izabeli Staroń, Agnieszcze Szoce, Gabrieli Dudkowiak, , Agnieszce Lapczyk, Ewie i Krystianowi Wilczyńskim, Tomaszowi Waleczkowi, panu Witoszkowi, panu Krótki za umożliwienie dojazdu uczniom na zawody.
WYNIKI:
60 m - dziewczęta rocznik 2004 |
|
||||||
1 |
Pająk |
Julia |
SP Dzięgielów |
9,29 |
|||
2 |
Lazar |
Wiktoria |
SP Strumień |
9,84 |
|||
3 |
Adamczyk |
Wiktoria |
SP Strumień |
9,87 |
|||
4 |
Greń |
Julia |
SP 1 Brenna Leśnica |
10,06 |
|||
5 |
Słowak |
Marcelina |
ZSP Pogórze |
10,16 |
|||
6 |
Wałach |
Wiktoria |
SP Dzięgielów |
10,43 |
|||
7 |
Rodenko |
Weronika |
ZSP Pogórze |
10,44 |
|||
8 |
Sojka |
Klaudia |
ZSP Pogórze |
10,56 |
|||
9 |
Kuczera |
Agnieszka |
SP 1 Brenna Leśnica |
10,58 |
|||
10 |
Skrobol |
Wiktoria |
ZSP Pogórze |
10,62 |
|||
11 |
Malinowska |
Małgorzata |
SP Strumień |
10,72 |
|||
12 |
Hoffmann |
Natalia |
SP Strumień |
10,96 |
|||
13 |
Majewska |
Julia |
ZSP Pogórze |
11,56 |
|||
14 |
Cyganiewicz |
Aleksandra |
ZSP Pogórze |
12,19 |
|||
60 m - dziewczęta - rocznik 2005 |
|
||||||
1 |
Kubies |
Emilia |
ZSP Pogórze |
9,53 |
|||
2 |
Barszczak |
Katarzyna |
SP 2 Brenna Bukowa |
9,91 |
|||
3 |
Krótki |
Nicole |
SP Strumień |
10,15 |
|||
4 |
Pietrzak |
Nadia |
SP 2 Brenna Bukowa |
10,34 |
|||
5 |
Salachna |
Barbara |
SP 2 Brenna Bukowa |
10,52 |
|||
6 |
Heller |
Tatiana |
SP 2 Brenna Bukowa |
10,79 |
|||
7 |
Piekarczyk |
Klaudia |
SP Strumień |
11.08 |
|||
8 |
Koniarczyk |
Oliwia |
ZSP Pogórze |
11,09 |
|||
60 m chłopcy - rocznik 2004 |
|
||||||
1 |
Kurczyk |
Marek |
ZSP Pogórze |
8,89 |
|||
2 |
Gawlas |
Nikodem |
SP 1 Brenna Leśnica |
8,89 |
|||
3 |
Gawron |
Kacper |
SP Strumień |
9,36 |
|||
4 |
Dudkowiak |
Bartek |
SP Strumień |
9,56 |
|||
5 |
Piela |
Robert |
SP 1 Brenna Leśnica |
9,81 |
|||
6 |
Buława |
Jakub |
SP 3 Skoczów |
9,88 |
|||
7 |
Janota |
Błażej |
SP 2 Brenna Bukowa |
10,17 |
|||
8 |
Górniok |
Krzysztof |
ZSP Pogórze |
10,34 |
|||
9 |
Borkowski |
Wiktor |
SP 3 Skoczów |
10,55 |
|||
60 m chłopcy - rocznik 2005 |
|
||||||
1 |
Miły |
Robert |
SP Strumień |
9,70 |
|||
2 |
Młotek |
Mateusz |
SP Dzięgielów |
9,70 |
|||
3 |
Dybczyński |
Kacper |
SP Górki Wlk. |
9,91 |
|||
4 |
Lapczyk |
Dominik |
SP Strumień |
10,08 |
|||
5 |
Nowak |
Kamil |
SP Strumień |
10,41 |
|||
6 |
Madzia |
Aleks |
SP 2 Brenna Bukowa |
10,73 |
|||
7 |
Hołomek |
Radosław |
SP 1 Brenna Leśnica |
11,16 |
|||
8 |
Bury |
Kacper |
SP 1 Brenna Leśnica |
11,44 |
|||
9 |
Staroń |
Mikołaj |
SP Strumień |
12,40 |
|||
60 m chłopcy - rocznik 2006 i młodsi |
|
||||||
1 |
Libura |
Jakub |
SP Strumień |
9,23 |
|||
2 |
Ogiegło |
Szymon |
SP 3 Skoczów |
9,46 |
|||
3 |
Libura |
Sebastian |
SP Strumień |
9,46 |
|||
4 |
Zwardoń |
Tomasz |
SP 3 Skoczów |
10,18 |
|||
5 |
Puc |
Piotr |
ZSP Pogórze |
10,41 |
|||
6 |
Wrzeszcz |
Dawid |
ZSP Pogórze |
10,72 |
|||
7 |
Kuriański |
Oliwier |
SP 1 Brenna Leśnica |
10,76 |
|||
8 |
Waleczek |
Szymon |
SP Strumień |
10,84 |
|||
9 |
Madzia |
Mateusz |
SP 2 Brenna Bukowa |
10,88 |
|||
10 |
Gawlas |
Dawid |
SP 2 Brenna Bukowa |
11,83 |
|||
11 |
Holeksa |
Mateusz |
SP 2 Brenna Bukowa |
11,95 |
|||
12 |
Jaworski |
Kamil |
SP 1 Brenna Leśnica |
11,96 |
|||
13 |
Rapciak |
Emil |
ZSP Pogórze |
12,09 |
|||
14 |
Gesing |
Filip |
SP 3 Skoczów |
12,21 |
|||
15 |
Stefaniak |
Eryk |
SP 3 Skoczów |
12,25 |
|||
16 |
Greń |
Krzysztof |
SP 2 Brenna Bukowa |
12,59 |
|||
17 |
Lapczyk |
Klaudiusz |
SP Strumień |
13,77 |
|||
18 |
Wilczyński |
Oskar |
SP Strumień |
16,75 |
|||
600 m dziewczęta - rocznik 2005 i młodsze |
|
||||||
1 |
Madzia |
Zuzanna |
SP Dzięgielów |
2.14,73 |
|||
2 |
Szoska |
Anna |
SP Strumień |
2.19,86 |
|||
Skok w dal dziewcząt - rocznik 2004 |
|
||||||
1 |
Jaworska |
Aleksandra |
SP 2 Brenna Bukowa |
4,12 |
|||
2 |
Greń |
Wiktoria |
SP 2 Brenna |
4,06 |
|||
3 |
Staś |
Dorota |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,89 |
|||
4 |
Lazar |
Wiktoria |
SP Strumień |
3,79 |
|||
5 |
Rodenko |
Weronika |
ZSP Pogórze |
3,78 |
|||
6 |
Pająk |
Julia |
SP Dzięgielów |
3,66 |
|||
7 |
Adamczyk |
Wiktoria |
SP Strumień |
3,42 |
|||
8 |
Słowak |
Marcelina |
ZSP Pogórze |
3,38 |
|||
9 |
Taberska |
Aneta |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,37 |
|||
10 |
Greń |
Julia |
SP 1 Brenna Leśnica |
3,36 |
|||
11 |
Hoffmann |
Natalia |
SP Strumień |
3,36 |
|||
12 |
Malinowska |
Małgorzata |
SP Strumień |
3,12 |
|||
13 |
Skrobol |
Wiktoria |
ZSP Pogórze |
3,11 |
|||
14 |
Wałach |
Wiktoria |
SP Dzięgielów |
3,11 |
|||
15 |
Cyganiewicz |
Aleksandra |
ZSP Pogórze |
2,93 |
|||
Skok w dal dziewcząt - rocznik 2005 |
|
||||||
1 |
Pagieła |
Patrycja |
ZSP Pogórze |
3,86 |
|||
2 |
Szoska |
Anna |
SP Strumień |
3,75 |
|||
3 |
Krótki |
Nicole |
SP Strumień |
3,51 |
|||
4 |
Kubies |
Emilia |
ZSP Pogórze |
3,51 |
|||
5 |
Wanat |
Estera |
ZSP Pogórze |
3,45 |
|||
6 |
Korzonek |
Martyna |
ZSP Pogórze |
3,33 |
|||
7 |
Pietrzyk |
Nadia |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,09 |
|||
8 |
Herzyk |
Maria |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,03 |
|||
9 |
Salachna |
Barbara |
SP 2 Brenna Bukowa |
2,97 |
|||
10 |
Piekarczyk |
Klaudia |
SP Strumień |
2,84 |
|||
11 |
Kusy |
Aleksandra |
SP 8 Skoczów |
2,55 |
|||
Skok w dal chłopców - rocznik 2004 |
|
||||||
1 |
Kurczyk |
Marek |
ZSP Pogórze |
4,39 |
|||
2 |
Dudkowiak |
Bartek |
SP Strumień |
4,27 |
|||
3 |
Piela |
Robert |
SP 1 Brenna Leśnica |
3,78 |
|||
4 |
Pawlak |
Robert |
SP 1 Brenna Leśnica |
3,69 |
|||
5 |
Janota |
Błażej |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,57 |
|||
Skok w dal chłopców - rocznik 2005 |
|
||||||
1 |
Macura |
Łukasz |
SP 2 Brenna Bukowa |
4,05 |
|||
2 |
Greń |
Igor |
SP 3 Skoczów |
3,88 |
|||
3 |
Młotek |
Mateusz |
SP Dzięgielów |
3,83 |
|||
4 |
Zwardoń |
Kamil |
SP 3 Skoczów |
3,65 |
|||
5 |
Nowak |
Kamil |
SP Strumień |
3,52 |
|||
6 |
Lapczyk |
Dominik |
SP Strumień |
3,47 |
|||
7 |
Miły |
Robert |
SP Strumień |
3,33 |
|||
8 |
Gwizdoń |
Piotr |
ZSP Pogórze |
3,24 |
|||
9 |
Staroń |
Mikołaj |
SP Strumień |
2,61 |
|||
Skok w dal chłopców - rocznik 2006 i młodsi |
|
||||||
1 |
Ogiegło |
Szymon |
SP 3 Skoczów |
4,14 |
|||
2 |
Libura |
Jakub |
SP Strumień |
3,89 |
|||
3 |
Libura |
Sebastian |
SP Strumień |
3,84 |
|||
4 |
Holeksa |
Mateusz |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,83 |
|||
5 |
Wrzeszcz |
Dawid |
ZSP Pogórze |
3,43 |
|||
6 |
Hubczyk |
Michał |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,31 |
|||
7 |
Zwardoń |
Tomasz |
SP 3 Skoczów |
3,17 |
|||
8 |
Kubies |
Igor |
ZSP Pogórze |
3,13 |
|||
9 |
Miler |
Michał |
SP 2 Brenna Bukowa |
3,12 |
|||
10 |
Wilczyński |
Oskar |
SP Strumień |
2,96 |
|||
11 |
Stefaniak |
Eryk |
SP 3 Skoczów |
2,41 |
|||
Rzut piłką palantową - chłopcy rocznik 2004 |
|
||||||
1 |
Gawlas |
Nikodem |
SP 1 Brenna Leśnica |
48,5 |
|||
2 |
Liszka |
Arkadiusz |
SP 3 Skoczów |
45,5 |
|||
3 |
Ferfecki |
Fabian |
SP 2 Brenna Bukowa |
40,0 |
|||
4 |
Chrapek |
Hubert |
SP 1 Brenna Leśnica |
39,5 |
|||
5 |
Górniok |
Krzysztof |
ZSP Pogórze |
39,0 |
|||
6 |
Gawron |
Kacper |
SP Strumień |
38,5 |
|||
7 |
Juraszczyk |
Jakub |
SP 1 Brenna Leśnica |
33,0 |
|||
8 |
Buława |
Jakub |
SP 3 Skoczów |
33,0 |
|||
9 |
Ciężkowski |
Jakub |
SP 3 Skoczów |
31,0 |
|||
10 |
Kozłowski |
Michał |
SP 1 Brenna Leśnica |
30,0 |
|||
11 |
Borkowski |
Wiktor |
SP 3 Skoczów |
26,0 |
|||
Rzut piłką palantową - chłopcy rocznik 2006 i młodsi |
|
||||||
1 |
Puc |
Piotr |
ZSP Pogórze |
30,0 |
|||
2 |
Kuriański |
Oliwier |
SP 1 Brenna Leśnica |
29,5 |
|||
3 |
Forsz |
Filip |
SP 3 Skoczów |
29,0 |
|||
4 |
Noszka |
Filip |
SP 3 Skoczów |
26,5 |
|||
5 |
Madzia |
Mateusz |
SP 2 Brenna Bukowa |
26,0 |
|||
6 |
Waleczek |
Szymon |
SP Strumień |
25,5 |
|||
7 |
Gałuszka |
Dawid |
SP 3 Skoczów |
24,5 |
|||
8 |
Greń |
Krzysztof |
SP 2 Brenna Bukowa |
23,5 |
|||
9 |
Lorek |
Jakub |
SP 1 Brenna Leśnica |
23,0 |
|||
10 |
Jaworski |
Kamil |
SP 1 Brenna Leśnica |
20,0 |
|||
11 |
Greń |
Gabriel |
SP 1 Brenna Leśnica |
20,0 |
|||
12 |
Gawlas |
Dawid |
SP 2 Brenna Bukowa |
19,0 |
|||
13 |
Rapciak |
Emil |
ZSP Pogórze |
17,5 |
|||
14 |
Lapczyk |
Klaudiusz |
SP Strumień |
16,5 |
|||
15 |
Gesing |
Filip |
SP 3 Skoczów |
10,0 |
|||
Punktacja szkół:
Miejsce |
Nazwa szkoły |
Suma punktów |
14.09.2016 1- runda |
1. |
SP 2 Brenna Bukowa |
1881 |
1881 |
2. |
ZSP Pogórze |
1771 |
1771 |
3. |
SP Strumień |
1503 |
1503 |
4. |
SP 3 Skoczów |
1311 |
1311 |
5. |
SP 1 Brenna Leśnica |
1245 |
1245 |
6. |
SP Dzięgielów |
390 |
390 |
7. |
SP Górki Wlk. |
103 |
103 |
8. |
SP 8 Skoczów |
29 |
29 |
W zawodach udział wzięło 120 zawodników z 8 szkół.
Następne zawody odbędą się 21.09.2016 r.(środa), początek o 15.30.