• Slajd 01

     

     

     

    Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

     

     

  • Slajd 04

         Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

     


  • Slajd 02
     
     
    Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
     
     
  • Slajd 03
    "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
    Jan Paweł II  • Slajd 05

     

     

     

     

     W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Czwartki LA część I

20 września b.r. na stadionie SOSiR w Skoczowie odbyły się pierwsze zawody z cyklu popularnych w całej Polsce „Czwartków LA”.

Bardzo dziękujemy pani Honoracie Ochodek, pani Monice Zawada, pani Teresie Owsiak i panu Robertowi Młynarczykowi za  umożliwienie uczniom dojazdu na zawody.

Zawody są przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, którzy rywalizują w następujących konkurencjach: 60 m, 300 m, 600 m – dziewczęta i 1000 m – chłopcy oraz skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Zawodnik może wziąć udział w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Skoczowska impreza składać się będzie z 7 mitingów (3 na jesień i 4 na wiosnę).

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że 26.09.2012 (środa) obędzie się spotkanie z rodzicami.

Uaktualniony harmonogram spotkań z rodzicami i konsultacji indywidualnych można znaleźć w zakładce PLAN WSPÓŁPRACY w Strefie rodzica.

 

 

Szkolny rajd górski

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na rajd górski. Rajd odbędzie się w sobotę 29 września. W tym roku zdobywać będziemy Stożek.

Chętni uczniowie zobowiązani są do przyniesienia pisemnej zgody od rodziców.

Druk zgody znajduje się TUTAJ.

Inauguracja roku szkolnego 2012/13

W dniu trzeciego września odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość uświetnił udział pani burmistrz, która oficjalnie wykonała pierwszy dzwonek.

Serdecznie witamy wszystkich naszych uczniów po wakacyjnej przerwie. Szczególnie ciepło chcemy przyjąć w naszym gronie pierwszoklasistów. Na ten nowy początek chcieliśmy życzyć wszystkim:" [...] aby  pierwszy  dzwonek otworzył  przed  wami  drzwi  do  intelektualnej, wielkiej  przygody, a codzienny  wysiłek  przynosił  jak  najlepsze  efekty.  Czas  spędzony w szkole niech  będzie  dla was owocny i  radosny.  Niech dzieci spełniają  oczekiwania nauczycieli i ich nadzieje, a  praca  przyniesie im i ich Rodzicom  jak  najwięcej  satysfakcji  i  zadowolenia."

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 3 września o godzinie 8.00 Mszą Świętą. Po Mszy nastąpi krótki apel i spotkanie z wychowawcami w klasach.

 

 

Zaproszenie do udziału w kolejnej edycji " Czwartków Lekkoatletycznych"

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji

„CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH”

Miejsce zawodów:  stadion SOSiR w Skoczowie. Jednocześnie gorąco prosimy chętnych rodziców o pomoc w dowiezieniu zawodników na stadion.

Czytaj więcej...

Dofinansowanie do zakupu podręczników Wyprawka Szkolna - nowe informacje.

 

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW PRZEZ RODZICÓW W TYM ROKU TO  6.09.2012 r. a nie jak informowaliśmy wcześniej 15.09.2012r.  Każda szkoła do 7.09.2012 jest zobowiązana do podania  Zespołowi Obsługi Szkół faktyczny wykaz złożonych wniosków.Informujemy jednocześnie, że można pobierać wnioski w sekretariacie szkoły.


Należy również zwrócić uwagę na kryterium dochodowe, które :

  •  dla klas I wynosić będzie   - 539 zł
  •  dla klas II-IV wynosić będzie  - 456 zł 

 

Kiermasz podręczników dla klas 4.

W czwartek 30 sierpnia 2012r. odbędzie się kiermasz podręczników tylko dla klas IV. W godzinach od 15.00 do 17.00.
Kiermasz będzie obejmował przedmioty:
•    J. polski
•    Matematyka
•    Przyroda
•    Plastyka
Kiermasz odbędzie się tylko w dniu 30 sierpnia 2012r.

Dofinansowanie zakupu podręczników Wyprawka Szkolna 2012/13

UWAGA RODZICE!


DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW WYPRAWKA SZKOLNA 2012/2013

 

Do kogo kierowana jest pomoc?


W roku szkolnym 2012/2013 pomoc skierowana zostaje do:

  • uczniów z klas I-III szkoły podstawowej
  • uczniów klasy IV szkoły podstawowej
  • uczniów klasy I szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego, technikum

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour