• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


Lista uczniów do klas pierwszych z podziałem na grupy w roku szkolnym 2012/13

 AKTUALIZACJA!

Poniżej znajduje się lista uczniów klas pierwszych z podziałem na grupy w roku szkolnym 2012/13.

 
Wychowawcy klas  będą losowani na rozpoczęciu roku szkolnego tj. 03 września 2012r.

Czytaj więcej...

Wyprawka szkolna do klasy I w roku szkolnym 2012/13

Podręczniki: „Witaj Szkoło” – wydawnictwo Edukacja Polska – do zakupu w szkole  we wrześniu

Zeszyty: 16 kartkowe: czysty, w wąską linię, w kratkę 2 x


Bloki: białe – rysunkowy i techniczny

Papier kolorowy, plastelina, farby akwarelowe + pędzel, kredki bambino, kredki drewniane, mazaki, ołówki -  2 szt., pióro ze stalówką na naboje, klej, nożyczki, gumki, linijka, teczka na prace, temperówka.

Zielona szkoła 2012 cz.3

 

Poniżej przedstawiamy wspomnienia uczniów z zielonej szkoły.

"W końcu przyjęliśmy chrzest morski. Klasa A, B i C. Ja dostałam imię "Foczka bez oczka"."

Oliwia kl. 3a

"W środę wybraliśmy się do Gdańska i do Gdyni, w której pooglądaliśmy oceanarium i Centrum Nauki. Byliśmy tam cały dzień więc dostaliśmy suchy prowiant. Wróciliśmy na kolację czyli grill."

Paulina kl. 3b

"Potem poszliśmy na plażę, a my jak zwykle kopaliśmy dziury. Tym razem kopaliśmy na szerokość"

Mateusz kl. 3c

Czytaj więcej...

Zielona szkoła 2012 cz.2

Największą radość sprawił dzieciom pobyt na plaży, możliwość zabawy na piasku, tworzenie z niego okazałych budowli, zbieranie muszelek i bursztynów, a także kąpiel w morzu. Ponadto chętnie brały udział w dyskotekach, śpiewaniu szant. Każdy uczestnik Zielonej Szkoły uczestniczył w „Neptunaliach” – chrzcie morskim, został pasowany na „wilka morskiego” i otrzymał akt chrztu.
Dzieci angażowały się również w licznych konkursach, za które otrzymywały nagrody m.in. "Logo pokoju", "Najczystszy pokój", "Najcichszy stolik na stołówce", (nagrodą było wyjście do Kina 7D),

Czytaj więcej...

Zielona szkoła 2012 cz.1

W dniach od 15 do 24 czerwca 2012r. uczniowie klas III wraz z opiekunami: Bożeną Filipowską, Izabelą Hanzlik, Anną Kwaśny, Katarzyną Gąsior i Tomaszem Pawińskim, przebywali na Zielonej Szkole w Łebie w Ośrodku Wypoczynkowym „Nord”.
W trakcie 10-dniowego pobytu realizowano program opracowany przez wychowawczynie. W jego ramach uczniowie wykonywali zadania dydaktyczne wg rozkładu zajęć, ale także poznawali faunę i florę nadmorskiego regionu Polski.

Czytaj więcej...

Występ uczniów ze szkoły życia

Ucznie klas specjalnych gościli kolegów z klas pierwszych i drugich na przygotowanym specjalnie dla nich występie. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie: "Śnieżka i krasnoludki", inscenizację wiersza J. Tuwima "Rzepka" oraz instrumentalizację na dzwonkach, trójkątach i pałeczkach do utworów: "Wiolinki" i "Pizzicato".

Czytaj więcej...

Komers klas szóstych

Swój sześcioletni pobyt w szkole podstawowej szóstoklasiści podsumowali w czasie wspaniałej zabawy podczas komersu. Rozpoczął się on od dostojnego staropolskiego poloneza, a potem przez kilka godzin uczniowie klasy 6a i 6b pod czujnym okiem swych wychowawczyń i rodziców bawili się w rytm najnowocześniejszych przebojów.

Z nostalgią niektórzy opuszczali mury szkoły, gdy uświadamiali sobie, że te piękne młodzieńcze lata spędzone w szkole podstawowej już wkrótce będą przeszłością.

Czytaj więcej...

Występy szachistów w roku szkolnym2011/12

Rok szkolny 2011/2012 był bardzo udany dla szachistów. Odnieśli oni wiele znaczących sukcesów.
Po raz drugi z rzędu wywalczono srebrny medal w Podbeskidzkiej Szachowej Lidze Szkolnej (rozgrywki trwały od października 2011 do kwietnia 2012). Szkołę reprezentowali: Aleksandra Czaja (IVa), Michalina Tomczak (IVa), Wiktoria Jagieła (IVa), Dominika Smorąg (Vc), Michał Skoneczny (Vc), Maksymilian Gac (Vc), Szymon Czakon (Vc), Patryk Fabian (Vc), Bartosz Skoneczny (Ib).

Czytaj więcej...

Apel Śląskiego Kuratora Oświaty

Szanowni Rodzice,


organizując swoim dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych i uprawnionych. Powinny to być miejsca i obiekty profesjonalnie przygotowane, na których coraz częściej można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej. Przypominam o zapewnieniu szczególnego bezpieczeństwa osobom przebywającym na obszarach wodnych.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour