• Slajd 01

   

   

   

  Szkoła znajduje się w dwóch budynkach przy ulicy Młyńskiej i 1 Maja.Każdy budynek posiada bibliotekę z czytelnią, świetlicę, zaplecze kuchenne, sklepik oraz pracownię komputerową.

   

   

 • Slajd 04

     Chór szkolny „Canzonetta” w Strumieniu jest jednym z najdłużej działających chórów w Polsce i najstarszym chórem dziecięcym działającym na Śląsku.

   


 • Slajd 02
   
   
  Poszczególne klasy są wyposażane w laptopy i tablice interaktywne oraz systematycznie odnawiane tak, aby nasi uczniowie mogli jak najlepiej wykorzystać spędzany w szkole czas.
   
   
 • Slajd 03
  "Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka"
  Jan Paweł II • Slajd 05

   

   

   

   

   W naszej szkole dbamy o także o rozwój fizyczny naszych uczniów. Motto zajęć z wychowania fizycznego to: "Dalej, Szybciej, Wyżej, - do sprawności coraz bliżej."


II Piknik Rodzinny cz. 1

W słoneczną, majową sobotę 26.05.2012r. na terenie strumieńskiego parku odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez naszą szkołę.

Impreza rozpoczęła się oficjalnie o godz. 15.00 przemówieniem pani dyrektor, która powitała przybyłych gości, a w szczególności wszystkie mamy, gdyż to ich święto obchodziliśmy w tym dniu i to właśnie im dedykowany był program artystyczny.

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Sportu cz. 3

W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować:

Radzie Rodziców za ufundowanie lizaków dla każdego ucznia, Dyrekcji Gimnazjum w Strumieniu za udostępnienie boiska gimnazjalnego, kierownikowi hali za udostępnienie sprzętu sportowego, Dyrekcji Szkoły Podstawowej, nauczycielom oraz wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu szkolnego święta sportu.

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Sportu cz.2

Celem Dnia Sportu jest: popularyzacja aktywności ruchowej, integracja społeczności szkolnej (dzieci, nauczyciele, inni pracownicy szkoły, rodzice), propagowanie kultury sportowego dopingu oraz zasady fair-play a także kształtowanie umiejętności organizacyjnych uczniów. 

 

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Sportu cz.1

30 maja nie przynosiliśmy do naszej szkoły tornistra wypełnionego podręcznikami, nie było piór, ołówków, linijek i innych przyborów ponieważ w tym dniu odbył się Szkolny Dzień Sportu. Ten dzień został wypełniony turniejami sportowymi, grami i zabawami. Nikt nie mógł się wtedy czasie nudzić!

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji. Za zdjęcia dziękujemy p. S. Sobkowiczowi

Czytaj więcej...

Najsprawniejszy uczeń

Dnia 29.05.2012r w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin w naszej szkole odbył się konkurs pod nazwą "Najsprawniejszy Uczeń Naszej Szkoły". 71 uczniów klas IV-VI (33chłopców w tym 3  z klas specjalnych,38dziewcząt) rywalizowało w konkurencjach  Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej

Czytaj więcej...

80 bębnów dookoła świata

W dniu 30.05 w naszej szkole obyły się warsztaty bębniarskie. Prowadzący p. Andrzej Żydek pokazał uczniom instrumenty z rożnych stron świata oraz w brawurowy sposób zaprezentował jak można na nich zagrać.

Zapraszamy na fotorelacje. Za zdjęcia dziękujemy p. M. Malinowskiej- Pudło.

Czytaj więcej...

Zawody lekkoatletyczne w Bielsku-Białej

26 maja w Bielsku Białej odbyła się podwójna impreza lekkoatletyczna, była to: Liga Młodzików - 2 rzut oraz Ogólnopolski Miting LA pod nazwą Beskidianathletic.  Bardzo dobrze zaprezentowała się tam nasza uczennica Magdalena Szczypka z klasy 6a. Magda w biegu na 60m uzyskała czas 8,92 natomiast w biegu na 100m uzyskała czasem 14.44.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

B Milanowska

Czytaj więcej...

Czwartki LA edycja VI

Dnia 24.05.2012 odbyła się VI runda zawodów z cyklu czwartki lekkoatletyczne, na których padł

nowy rekord w biegu na 60m dziewcząt z czasem 8,34

ustanowiła go Magdalena Szczypka.

Oto pozostałe wyniki:

Czytaj więcej...

Finał Międzynarodowej Olimpiady z Języka Angielskiego

Zakończyła się trzy etapowa Międzynarodowa Olimpiada Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z Polski, Republiki Czech i Republiki Słowacji. Podobnie jak rok temu, nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce uczestników konkursu, a to za sprawą Zuzanny Dąbrowskiej, która zakwalifikowała się do ostatniego etapu i uzyskała tytuł finalistki  Zuzia znalazła się wśród 20 najlepszych uczniów wyłonionych w półfinale, co było nie lada wyczynem, gdyż do tego etapu przystąpiło aż 434 uczniów klas IV – VI z 64 szkół podstawowych z Polski (z trzech powiatów), Republiki Czech i Republiki Słowacji.

Czytaj więcej...

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour